Wolontariat „Lolek”

9 listopada 2018r., Spotkanie wolontariatu

Dnia 9 listopada odbyło się kolejne spotkanie wolontariatu „Lolek” podczas, którego gościliśmy Panią Martę Łaszczyk – Lichoń, prezes Fundacji „Okna Nadziei”. Pani Marta opowiedziała nam o swojej pracy, a zarazem pasji, która wypełnia jej życie. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy tego co miała nam do przekazania. Obejrzeliśmy także ciekawe zdjęcia i filmiki. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny, bezcenne wskazówki i doświadczenia, które na długo zapadną w pamięci.

Zbiórka makulatury

9 listopada 2018r. – „Zostań Świętym Mikołajem”

Zostań Świętym Mikołajem to akcja, która pozwoli na to, że dzięki nam na twarzach dzieci pojawi się uśmiech! W tym roku zbieramy słodycze, a także artykuły chemiczne i długotrwałą żywność dla dzieci z Zimnej Wody (wieś w obwodzie lwowskim, Ukraina).
 

💕 Każda z klas, na ręce wychowawców lub przewodniczących otrzyma lub otrzymała pudło do którego należy składać przyniesione produkty.

💕 Do pudła została dołączona kartka z informacją na temat akcji, a także pustymi pudełkami, na których należy napisać swoje imię. Po zakończeniu akcji kartkę doklejamy do pudła.

💕 Paczki przynosimy 28 listopada, podczas Dnia Wolontariatu do specjalnie wyznaczonego miejsca na foyer. Stamtąd zostaną przekazane dla dzieci z parafii NMP Fatimskiej w Zimnej Wodzie.

💕🎅 Za każdy gest hojności serdecznie dziękujemy! 

MIŚsion for Kambodża

Podczas Dnia Otwartego Wolontariatu na terenie naszej szkoły będzie trwał Dzień Wolontariatu podczas, którego będzie można włączyć się w inicjatywy, które przygotował „Wolontariat Lolek” 


🐻 Jedną z nich jest akcja „MIŚsion for Kambodża – daj pluszaka dla dzieciaka” podczas, której będziemy zachęcali do podzielenia się zabawką z tymi, którzy o niej marzą!  Misie (nowe lub używane w dobrym stanie) będziemy mogli złożyć na stoisku, a następnie powędrują one do Kambodży, by dać radość innym! 

W dniu dzisiejszym nasi radośni wolontariusze rozdali informacje dotyczące inicjatywy. Serdecznie zachęcamy! 💕

5 listopada 2018r., „Za Jego przykładem… dbam o zmarłych”

Serdecznie zapraszamy do kolejnej zbiórki zakrętek, która odbędzie się 5 listopada (poniedziałek) ☺️
__________
👉 Od godz. 7:30-7:55 wolontariusze będą oczekiwali z przygotowanymi miejscami do oddania zakrętek dla klas IV, V, VII, VIII oraz III gimnazjum.
__________
👉 Klasy I oraz II otrzymają worek do którego zbiorą zakrętki po przyjściu do szkoły. Zakrętki zostaną odebrane przez wolontariuszy o godz. 11:30. Dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w zbiórce!

2 listopada 2018r., „Za Jego przykładem… dbam o zmarłych”

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego przejścia i modlitwy na dobczyckich cmentarzach.

30 października 2018r., Spotkanie wolontariatu dla klas IV, V

Na naszym wolontariacie dla klas młodszych pojawiają się nowe twarze! 😍Cieszymy się bardzo serdecznie zachęcając do dołączenia do naszego grona. A tymczasem przesyłamy kilka zdjęć z tego jak spędzamy wspólnie czas 😇

„Za Jego przykładem…” – prace przygotowane przez naszych kolegów i koleżanki!

26 października 2018r., Spotkanie wolontariatu „Lolek”

Za nami kolejne spotkanie wolontariatu „Lolek”, na którym spędziliśmy miło czas, podsumowaliśmy nasze tymczasowe zaangażowanie, a także wysłuchaliśmy ciekawych pomysłów, zaproszeń oraz doświadczeń naszego gościa – ks. Łukasza Michalczewskiego – Duszpasterza Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Ks.Łukasz opowiedział o pracy Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, zaprosił na spotkania, które organizuje nasza Archidiecezja, a także zachęcił do uczestnictwa w najbliższych wydarzeniach dotyczących Światowego Dnia Ubogich. Następnie spędziliśmy miło czas przy ciastku, herbacie i słodkościach rozmawiając o tym co przed nami. Serdecznie dziękujemy ks.Łukaszowi za obecność, troskę o nasz wolontariat i słowa jakie do nas skierował. Dziękujemy wolontariuszom za ich dotychczasową pracę. Do zobaczenia za dwa tygodnie! Więcej na: Spotkanie

Serduszka przygotowane przez naszych najmłodszych wolontariuszy pięknie prezentują się w Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu. Pamiętamy o naszych podopiecznych

22 października 2018r., „Za Jego przykładem… Świętujemy ważne uroczystości”

„Za Jego przykładem…” to hasło tegorocznych obchodów Święta Patrona w naszej szkole. W 40 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły chcieliśmy uczcić to wyjątkowe wydarzenie w sposób szczególny. Dlatego przygotowania do Święta rozpoczęły się już wcześniej. 

   
Każdy z uczniów miał specjalne zadanie do wykonania, a dzisiejszy dzień był podsumowaniem naszych działań. Najmłodsze klasy narysowały swojego patrona, starsi koledzy napisali do Niego list, a najstarsi uczniowie naszej szkoły przygotowali okolicznościowe gazetki oraz plakaty kończąc zdanie „Za Jego przykładem…” Wyjątkowym wydarzeniem był także szkolny konkurs wiedzy na temat Patrona, w którym wzięli udział przedstawiciele każdej z klas VII, VIII i III gimnazjum. 


Dzisiejsze obchody rozpoczęliśmy Mszą Świętą, po której najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli uroczyste Ślubowanie. Następnie wzięliśmy udział w apelu, a także Ślubowaniu klas IV, VII i Samorządu Uczniowskiego. Po apelu udaliśmy się na Błonia RCOSu, by odśpiewać Hymn Szkół Jana Pawła II oraz wypuścić balony z intencjami napisanymi do św.Jana Pawła II. Całość wydarzenia zakończyły tańce integracyjne na foyer. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do wspólnego świętowania. Dziękujemy przybyłym gościom, szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich zaangażowanych w przygotowanie uroczystości: dyrekcji, wychowawców, rodziców, a także nauczycieli. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i wspaniałe świadectwo. Jesteśmy przekonani, że nasz wspaniały Patron jest z Was dumny! Więcej: Zdjęcia

„Za Jego przykładem…” Nasze dobre postanowienia, prośby i dziękczynienia pofrunęły prosto do Nieba!

https://www.facebook.com/sp2dobczyce/videos/2175275912491230/

22 października 2018r., „Za Jego przykładem… dzielimy się wiarą”

https://www.facebook.com/sp2dobczyce/videos/751324541886523/

16 października 2018r., „Za Jego przykładem…”

16 października 1978r. to ważna data nie tylko dla społeczności naszej szkoły, ale dla całego świata.

W tym właśnie dniu Karol Wojtyła został papieżem. Chcąc uczcić to wyjątkowe wydarzenie z zaszczytem odpowiedzieliśmy na zaproszenie do udziału w uroczystościach w Krakowie.

Klasy VIII, a także III Gimnazjum uczestniczyły w uroczystej Mszy Świętej z okazji 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, a nasz wolontariat wraz z wolontariuszami ze Szkoła Podstawowa w Czasławiu udał się do pomocy w organizacji wydarzeń.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom, uczniom za zaangażowanie i pomoc. Dziękujemy wolontariuszom, którzy do późnych godzin służyli innym. 

https://www.facebook.com/tvp.info/videos/334968220588176/UzpfSTE4MjMyMzM5MTQ2NjI3MTA6MjE1Mjk5MjIwNTAyMDIxMQ/

Informacje dla wolontariuszy, którzy zgłosili się do pomocy podczas obchodów 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową:

11 października 2018r. „Za jego przykładem… odwiedzam Jasną Górę”

„My, Jana Pawła uczniowie…” to słowa, które wybrzmiały dzisiaj na Częstochowskich Błoniach, na których zgromadzili się uczniowie szkół im. Jana Pawła II z różnych diecezji. Każdego roku przedstawiciele najstarszych klas w nasze szkole biorą udział w uroczystej Mszy Świętej Rodzin Szkół Jana Pawła II. Nie mogło nas zabraknąć i nas!

9 października 2018r., „Za jego przykładem… radośnie spędzam czas”

Dzisiejszego dnia odbyło się kolejne spotkanie młodszego wolontariatu „Lolek”. Odwiedziła nas nasza koleżanka, która zmieniła niedawno szkołę. Wspólnie bawiliśmy się w zabawy integracyjne i spędziliśmy radośnie czas.

Serdecznie zapraszamy do obchodów Święta Patrona Szkoły. W tym roku hasło wydarzenia brzmi „Za Jego przykładem…” Informacje na temat Święta Patrona: Jan Paweł II

 

5 października 2018r., „Za jego przykładem… dzielimy się doświadczeniami”

Dzisiejszego dnia odbyło się kolejne spotkanie wolontariatu „Lolek”. Podczas spotkania nasi wolontariusze podzielili się doświadczeniami z wizyty w Prokocimiu. Ustaliliśmy szczegóły dotyczące jutrzejszego wyjazdu na Stadion Młodych, wizyty w Podolanach, a także obchodów 40. lecia pontyfikatu Jana Pawła II.

 

Podsumowanie zbiórki w Prokocimiu

Serduszka przygotowane przez naszych najmłodszych wolontariuszy pięknie prezentują się w Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu. Pamiętamy o naszych podopiecznych 🙂

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbiórki pościeli dla dzieci w Prokocimiu. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe gesty hojności i życzliwości.

Za otrzymane pieniądze została zakupiona pościel, a także koce. Wszystkie rzeczy, które otrzymaliśmy trafiły dzisiaj do dzieci w Prokocimiu.

Serdecznie dziękujemy tym, którzy zorganizowali i przeprowadzili akcję, a także tym którzy wspierali ją na różne sposoby. Jesteście wielcy!

Podsumowanie zbiórki zakrętek – październik

Za nami październikowa zbiórka zakrętek. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy się w nią włączyli. Szczególne podziękowania kierujemy do klasy 5b, która w tym miesiącu uzbierała największą ilość plastikowych zakrętek.

Wielkie podziękowania kierujemy do klas I i II, które uzbierały olbrzymie ilości. Szczególnie dziękujemy za to, że w zbiórkę zaangażowali się prawie wszyscy uczniowie. Zakrętki zostaną przekazane na cele charytatywne.

1 października 2018r., „Za Jego przykładem… angażujemy młodszych”

Rozpoczęliśmy spotkania wolontariatu „Lolek” dla klas młodszych. W dzisiejszym dniu uczestnicy spotkania wykonali serduszka z życzeniami dla dzieci ze Szpitala w Prokocimiu.

Wszystkie serca zostaną dołączone do pościeli, którą uzbieraliśmy. Serdecznie dziękujemy naszym najmłodszym wolontariuszom za zaangażowanie i poświęcony czas! Zapraszamy na kolejne spotkania 😇😍

28 września 2018r., Za Jego przykładem… spędzamy razem czas! 

Za nami kolejny wspólny piątek, podczas którego podsumowaliśmy akcję zbierania pościeli oraz rozdzieliliśmy zadania na najbliższy czas. Nasze wolontariuszowe zeszyciki wypełniają się kolejnymi pomysłami i akcjami. Już teraz zachęcamy do włączenia się w poniedziałkową zbiórkę zakrętek!

Kontynuując zbiórkę na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie akcji.
_______
Od 27 września do 2 października w godz.7:30-7:55 wolontariusze będą zbierali koce, poszewki, prześcieradła, które razem z zakupionymi rzeczami z ostatniej zbiórki trafią do dzieci w Prokocimiu. Serdecznie zapraszamy do udziału! Za każdy gest bardzo dziękujemy!
_______
Więcej informacji na plakacie, a także u wolontariuszy.
Co zrobić z plastikowymi zakrętkami? Wolontariat „Lolek” serdecznie zaprasza do udziału w akcji „Zbieramy zakrętki”. 
_______

Każdego pierwszego dnia miesiąca – w tym miesiącu 1 października (poniedziałek) wolontariusze będę odbierali zakrętki w godz.7:30-8:00. Każdy z uczniów wspierający akcję otrzymuje pochwałę, a klasa, która wypełni jak najwięcej miejsca zakrętkami otrzyma dyplom „Super Przykładnej Klasy”. Serdecznie zapraszamy do udziału w zbiórce!

Serdecznie zapraszamy na nasze spotkania

21 września 2018r., Za jego przykładem… Rozpoczynamy Projekt „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”

Za Jego przykładem! To hasło jakie wybraliśmy na tegoroczne działania wolontariatu. Chcemy za przykładem naszego Patrona realizować uczynki miłosierdzia w codziennym życiu… a pomysłów na ich realizację nie brakuje co widać to na każdym spotkaniu!  Zbiórka pościeli do Prokocimia, wstępny plan działań w projekcie „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”, zagospodarowanie „nowego” kantorka, a także pomysły na zachęcenie do dołączenia do naszego grona to efekty działań z dzisiejszego spotkania. Serdecznie dziękujemy za obecność i zapraszamy już za tydzień 

18 września 2018r., Za Jego przykładem… Pomagamy dzieciom w Prokocimiu!

Hasło: POMAGAMY i cała lista pomysłów zaczęła być realizowana! Na piątkowym spotkaniu została zaproponowana pomoc w zbieraniu pościeli i koców dla krakowskiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Nie trzeba było długo czekać, by grupa wolontariuszy spotkała się, aby nakręcić spot zachęcający do wspólnej pomocy potrzebującym. W dzisiejszym dniu film został wyświetlony podczas zebrań z rodzicami, a wolontariusze zebrali do puszek pieniądze niezbędne do zakupu poszewek, pościeli oraz koców, które zostaną przekazane do szpitala. Odzew był niesamowity! Puszka szybko zapełniła się pieniędzmi, a życzliwość i otwartość osób wspierających akcje była nie do opisania. Z całego serca dziękujemy za wsparcie! Kwota jaką uzbieraliśmy to: 2639,60zł – zostanie ona w całości przekazana na zakup poszew, pościeli oraz koców.

7 września 2018r., Zaczynamy!

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a zatem czas kolejnych spotkań wolontariatu „Lolek”. W dniu dzisiejszym odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne informujące o tym co czeka nas w najbliższym czasie. Każdy wolontariusz otrzymał karteczkę z pierwszym zadaniem wolontariusza. W tym roku zadania te będą towarzyszyły nam na każdym spotkaniu. Chcemy działać i zarażać swoim zaangażowaniem innych  Pierwszym pomysłem było powstanie wolontariatu dla klas młodszych, a także powołanie Rady Wolontariatu.

W skład rady weszli:
Julia Klimek, Wiktoria Błaszczyk – klasy III
Julia Piwowarczyk, Julianna Gunia – klasy VII
Ola Mazur, Wiwiana Ferdek – Klasy VII
 Anna Kołdras, Marysia Hujdus – klasy V
Klaudia Jasek, Kamila Krogulska – gazetka wolontariatu
Sylwia Kołodziejczyk, Agnieszka Misior, Natalia Kołodziej – kronika wolontariatu

Przed nami wiele wydarzeń i wiele wspaniałych chwil! Już teraz przygotowujemy się do Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, które odbędzie się 22 września. Następnym wydarzeniem, w którym zaangażujemy się pomocą będzie 16 października, czyli obchody 40. rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Zaraz po tym wydarzeniu czeka nas ambitny czas przygotowań Święta Patrona, który przypada na 22 października.

To tylko wstępny zarys tego co przed nami… Serdecznie dziękujemy za obecność i zaangażowanie każdego z Was! 

  

12 stycznia 2018r., spotkanie wolontariatu

Za nami kolejne spotkanie wolontariatu. Nasi wolontariusze postanowili jeszcze lepiej się poznać, dlatego zabawili się w: „jak mnie widzą inni?” Cieszymy się, ponieważ dołączyli do nas nowi uczestnicy, których serdecznie witamy w gronie wolontariuszy! 

Podsumowanie akcji „Zakrętkowa Pomoc” – miesiąc GRUDZIEŃ
klasa 1A – 18,90kg
klasa 1B – 4,48kg
klasa 1C – 6,55kg
klasa 4A – 5,75kg
klasa 4B – 10,65kg
klasa 4C – 9,35kg
klasa 7A – 2,30kg
klasa 7B – 1,10kg
klasa 2B – 1,80kg
klasa 2C – 5,57kg
klasa 2E – 7,7kg
klasa 3A – 3,5kg
klasa 3B – 0,9kg
klasa 3D – 0,8kg
klasa 3E – 2,2kg
Serdecznie dziękujemy za każdy, nawet najmniejszy gest pomocy potrzebującym!

Przekazujemy również słowa podziękowania za ostatnią akcję:

Warto pomagać!
W tym miesiącu Dyplom SUPER pomocnych klas otrzymują klasy:
1A, 4B oraz 4C.

Serdecznie dziękujemy Wam i Waszym Rodzicom za zaangażowanie!

Zapraszamy do dalszego zbierania zakrętek. Kolejna „Zakrętkowa kąpiel” odbędzie się jak według plany 30 stycznia 2018r.

05.01.2018r., „ZAKRĘTKOWA KĄPIEL”

Za nami kolejny miesiąc z akcją „Zakrętkowa kąpiel”. Od samego rana mogliśmy zobaczyć w naszej szkole uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrekcję z zakrętkami. Wszystko po to, aby pomagać!

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i za każdą przekazaną zakrętkę!

Kolejna akcja odbędzie się 30 stycznia

Zdjęcia dostępne na: Zakrętkowa kąpielKażdego miesiąca – ze względu na przerwę świąteczną najbliższe wydarzenie odbędzie się 5 stycznia 2018r. (piątek) od godz.7:30 do 8:30 każdy z uczniów może włączyć się w pomoc potrzebującym przynosząc plastikowe zakrętki. Wyznaczeni wolontariusze w tym czasie będą znajdowali się na foyer, po to aby je odebrać. Zakrętki będą ważone, a następnie klasa która w danym miesiącu przyniesie ich najwięcej otrzyma dyplom „Super pomocnej klasy”. Każdy uczeń, który włączy się do akcji otrzyma pochwałę. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy i udziału w akcji.

21.12.2017r., SPOTKANIE WIGILIJNE 

Przedświąteczne dni to wyjątkowy czas! Wtedy właśnie dzielimy się opłatkiem z bliskimi naszemu sercu składając wzajemnie życzenia i podziękowania za wszystko to co spotkało nas w życiu dzięki ich obecności.

Nasz wolontariat „Lolek” to wielka społeczność ludzi, którzy go tworzą. Za równo wolontariuszy, opiekunów, „dobrych dusz” wspierających nasze inicjatywy jak i podopiecznych wraz z ich opiekunami! W dzisiejszym dniu nadeszła pora, by spędzić ten czas wspólnie.

Wolontariat przygotował wigilię, podczas której razem z nami byli p. Piotr Cabajewski – Prezes Fundacji Osób Niepełnosprawnych w Podolanach, p.Romana Szlachetna – Mulik – Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Podolanach, p.Halina Adamska Jędrzejczyk – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Dobczyce, Ks. Edwarda Łatka – wieloletni katecheta i opiekun Naszego Wolontariatu obecnie wikary w Zakopanem, ks.Bogdan Jeleń, terapeuci i podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Podolanach i Dobczycach, Dyrektor Aleksander Płoskonka, a także Zastępca Dyrektora Pani Mariola Duda.Życzenia, kolędy, miłe słowa… to wszystko co towarzyszyło nam przez cały dzień. Dziękujemy każdemu za obecność życząc, by każdy dzień był taki jak ten!Nasi opiekunowie oraz wolontariusze docierają w tym wyjątkowym czasie z życzeniami także do tych, którzy nie mogli z nami być, ale są bliscy naszym sercom! Serdecznie dziękujemy!

Zdjęcia dostępne na: Spotkanie opłatkoweŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA DLA NASZYCH PRZYJACIÓŁ

Nasi wolontariusze w świątecznym czasie udali się do chorych, starszych, samotnych z pobliskich terenów. Odwiedzili także zaprzyjaźnionych z naszą szkołą – przyjaciół i dobroczyńców. Serdecznie dziękujemy każdemu za Waszą obecność! 

Niech symboliczny gest stroików, który przygotowaliśmy będzie wyrazem naszej przyjaźni i wdzięczności.

JUBILEUSZ 20-lecia FUNDACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W PODOLANACH20.12.2017r., ŚWIĄTECZNY KIERMASZ W NASZEJ SZKOLE

W dniu dzisiejszym odbył się kiermasz świąteczny. Wolontariusze przygotowali ozdoby, które stały się cegiełkami na nowy Sztandar Szkoły.

17.12.2017r., FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI

Nasi wolontariusze włączyli się w Finał Szlachetnej Paczki, który odbywał się na terenie naszej szkoły. Dzięki wsparciu wielu rąk – na wielu twarzach gościł niezapomniany uśmiech i szczęście, którego nie da się opisać. Dziękujemy!

16.12.2017r., SPOTKANIE WOLONTARIATU

Pakowanie prezentów dla chorych, rozniesienie ich, świąteczne życzenia dla naszych Przyjaciół, Wigilia Uliczna, a także Wigilia z naszymi Przyjaciółmi na terenie naszej szkoły to tylko część inicjatyw, które podejmiemy w najbliższym czasie… Pełni zapału skończyliśmy kolejne spotkanie wolontariatu!

08.12.2017r., SPOTKANIE WOLONTARIATU

Za nami kolejne spotkanie wolontariatu. Jak co piątek spotkaliśmy się, aby omówić planowane akcje w najbliższym czasie.

Przed nami wiele wydarzeń… 18 grudnia po lekcjach rozpoczynamy pakowanie prezentów dla chorych, by dzień później rozwieźć je w odpowiednie miejsca. 17 grudnia jak co roku pomożemy w organizacji „Wigilii ulicznej”, a 21 grudnia zaprosimy do nas naszych podopiecznych, aby wspólnie spędzić czas i podzielić się opłatkiem. Jest co robić! 

Ponieważ najmłodsi uczniowie naszej szkoły byli wczoraj na wycieczce – podsumowaliśmy z nimi Mikołajkową akcję w dniu dzisiejszym. Dziękujemy pierwszoklasistom i ich rodzicom za troskę o drugiego człowieka i chęć pomocy!

Trwa FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI. Inicjatywa ta odbywa się na terenie naszej szkoły. O tych szczególnych dniach opowiedziała nam wolontariuszka Karolina. Część wolontariuszy dołączy do szlachetnej ekipy już jutro. Zapraszamy każdego kto miałby ochotę i czas, by być razem z nami. Dzisiaj Baza czynna jest do godz. 20, a jutro ruszamy już od 8:00. ZAPRASZAMY!

07.12.2017r., PODSUMOWANIE AKCJI „ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”

Dnia 20 listopada 2017r. na drzwiach każdej z klas pojawił się plakat symbolizujący paczkę od Świętego Mikołaja, na której znajdowały się puste serduszka. Zadaniem każdej klasy było wypełnienie podarunku najbardziej potrzebnymi produktami żywieniowymi oraz środkami czystości.

Dzisiejszego dnia nadszedł czas na podsumowanie, którego najlepszym widokiem były paczki znajdujące się na foyer. Podczas drugiej lekcji przedstawiciele każdej klasy razem z uczniami klasy 3c znieśli skompletowane artykuły w celu zrobienia paczek dla najbardziej potrzebujących z naszego terenu.

Paczki w najbliższych dniach zostaną dostarczone! pragniemy serdecznie podziękować każdemu, kto przyczynił się choćby w małym stopniu do pomocy!

Dziękujemy dyrekcji oraz nauczycielom za wyrozumiałość i wsparcie akcji, dziękujemy wolontariuszom za poświęcony czas i mobilizację do działania. Serdeczne podziękowania kierujemy do całych klas – dziękujemy za to, że wypełniliście puste serca na kartce dobrymi uczynkami. DZIĘKUJEMY!

WARTO POMAGAĆ – miłe słowa…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POMOCNICY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU

Dzięki życzliwości Przedszkole Samorządowe Nr 1 przedstawiciele wolontariatu „Lolek” mieli dzisiaj okazję stać się prawdziwymi pomocnikami Świętego Mikołaja!

Wspaniałe przedszkolaki wyczekiwały wizyty tego wyjątkowego Świętego od samego rana stojąc w oknach oraz przed budynkiem przedszkola. Razem z Mikołajem przyjechaliśmy do nich prawdziwymi saniami, wręczyliśmy upominki i spędziliśmy razem czas. Dziękujemy Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz Rodzicom za tę wspaniałą inicjatywę. Dziękujemy Przedszkolakom za wspólnie spędzone chwile radości.

7 GRUDNIA – FINAŁ AKCJI „ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”

ZAPRASZAMY DO POMOCY PODCZAS FINAŁU SZLACHETNEJ PACZKI

1 – 3 GRUDNIA – UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIEJ ZBIÓRCE ŻYWNOŚCI

Za nami „Świąteczna Zbiórka Żywności”, która odbyła się od 1 do 3 grudnia w sklepach Supermarket „Jan”- ul. Mostowa, Podgórska, Witosa, w sieci sklepów „Delikatesy Centrum”- ul. Marwin, Rynek, Brzączowice, oraz w supermarkecie „Biedronka”.

Zebrana żywność zostanie przekazana najbardziej potrzebującym rodzinom z terenu naszej gminy. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom za poświęcony czas i pomoc potrzebującym!

SPOTKANIE WOLONTARIATU – 1 GRUDNIA 2017r.

Co robią uczniowie po skończonych lekcjach? W każdy piątek na lekcji 8 wolontariat „Lolek” spotyka się, by wspólnie pomagać innym! Tym razem część wolontariuszy wyruszyła na Ogólnopolską Zbiórkę Żywności, pozostali wykonywali ozdoby dla chorych.

Dziękujemy każdemu za poświęcony czas i zapraszamy do dołączenia do nas. Zdjęcia ze spotkania dostępne na: wolontariat

SUPER POMOCNA KLASA 1A

Każdego 30 dnia miesiąca uczniowie naszej szkoły przynoszą zakrętki biorąc udział w akcji „Zakrętkowa kąpiel” po to aby pomóc potrzebującym.

W miesiącu listopadzie serdecznie dziękujemy klasom 1A(18,35kg), 1B(6,15kg), 1C(10,85kg), 4A(0,60kg), 4B(4,18kg), 4C(3,60kg), 7A(3,20kg), 7B(6,05kg), 2A(2,45kg), 2C(0,40kg), 3B(0,60kg), 3D(0,80kg),3E(3,40kg) za zaangażowanie w zbieranie zakrętek.

Dziękujemy każdemu uczniowi, który je przyniósł.

W tym miesiącu dyplom „Superpomocnej klasy” otrzymuje klasa 1A. Dziękujemy i gratulujemy!

ZAKRĘTKOWA KĄPIEL

W dniu dzisiejszym odbyła się akcja zbierania zakrętek zorganizowana przez wolontariat „Lolek”. Uczniowie przynosili zgromadzone przez cały miesiąc zakrętki, po to aby pomóc innym! Zakrętki zbierano klasami, a także indywidualnie. Następnie były one ważone, a klasa która uzbierała ich najwięcej otrzyma dyplom „Superpomocnej klasy” w miesiącu listopadzie.

Dziękujemy dzieciom, młodzieży, rodzicom, nauczycielom i wszystkim, którzy włączyli się w inicjatywę! Wyniki poznamy już jutro.

Więcej zdjęć dostępne na: „Zakrętkowa kąpiel”

Wolontariat „Lolek” zachęca do udziału w akcji „Zakrętkowa kąpiel”.

Opis akcji:

Każdego 30 dnia miesiąca – w tym miesiącu 30.11 (czwartek) od godz.7:30 do 8:00 każdy z uczniów może włączyć się w pomoc potrzebującym przynosząc plastikowe zakrętki. Wyznaczeni wolontariusze w tym czasie będą znajdowali się na foyer, po to aby je odebrać. Zakrętki będą ważone, a następnie klasa która w danym miesiącu przyniesie ich najwięcej otrzyma dyplom „Super pomocnej klasy”. Każdy uczeń, który włączy się do akcji otrzyma pochwałę. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy i udziału w akcji.

SPOTKANIE WOLONTARIATU – 24.11.2017r.

Kolejne wspólne spotkanie za nami! Jak zawsze mieliśmy na nim co robić  Dokończyliśmy konkretny przydział wolontariuszy na Ogólnopolską Zbiórkę Żywności rozpoczynającą się 1 grudnia – przed nami kolejne trzy intensywne dni. Tym bardziej, że dzień wcześniej rozpoczniemy pierwszy raz akcję „Zakrętkowa kąpiel” – już dzisiaj przypominamy, że to cykliczne wydarzenie każdego 30 dnia miesiąca kiedy to na foyer szkolnym zostanie wyznaczone miejsce na zakrętki. Dziękujemy uczniom klasy 3d za jego wykonanie! 7 grudnia czeka nas finał „Zostań Świętym Mikołajem”, a 9 i 10 grudnia wolontariusze będą pomagali podczas Finału Szlachetnej Paczki. DZIAŁAMY! 

 A tak wykonywaliśmy świąteczne kartki na najbliższe akcje…

ZASŁUŻENI DLA FUNDACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W PODOLANACH

Taką miłą niespodziankę otrzymaliśmy od naszych Przyjaciół z Podolan. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za to, że możemy z Wami współpracować. DZIĘKUJEMY! <3 

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

Już niedługo nasi wolontariusze wezmą udział w Świątecznej Zbiórce Żywności, która odbywać się będzie w dniach 1-3 grudnia 2017 r. w sklepach Supermarket „Jan”- ul. Mostowa, Podgórska, Witosa, w sieci sklepów „Delikatesy Centrum”- ul. Marwin, Rynek, Brzączowice, oraz w supermarkecie „Biedronka”. Już teraz zapraszamy do udziału! 

Więcej na: Zbiórka żywności

„ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”

Rozpoczęliśmy akcję „Zostań Świętym Mikołajem”. Nasze paczki wypełniają się prezentami, a serduszka naszymi imionami. Serdecznie dziękujemy za każdy gest pomocy.

„ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM” –  AKCJA POMOCY POTRZEBUJĄCYM

Wolontariat „Lolek” zaprasza wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli do włączenia się w akcję pomocy potrzebującym z pobliskich terenów.
 
Dnia 20 listopada 2017r. na drzwiach każdej z klas pojawi się plakat symbolizujący paczkę od Świętego Mikołaja, na której będą znajdowały się puste serduszka. Zadaniem każdej z klas będzie wypełnienie podarunku najbardziej potrzebnymi produktami żywieniowymi oraz środkami czystości.
 
Warunkiem prawidłowego uzupełnienia paczki jest skompletowanie wszystkich produktów, a także wypełnienie wszystkich serduszek (produkty mogą się powtarzać).
 
Pamiętajmy jednak, że w całej akcji nie chodzi tylko o dobrą zabawę i pochwały – KAŻDY PODARUNEK TO UŚMIECH NA TWARZY POTRZEBUJĄCYCH!
Tak więc… DO DZIEŁA! #pomagamy

SPOTKANIE WOLONTARIATU – 17 listopada 2017r.

Już za niecałe dwa tygodnie rozpoczynamy grudzień! A z nim wiele nowych inicjatyw, o których mówiliśmy na dzisiejszym spotkaniu wolontariatu „Lolek”. Postanowiliśmy troszeczkę rozbudować w naszej szkole zbiórkę żywności i szczególnie o nią zadbać w następnym tygodniu. Oprócz tego zakończyliśmy „Marzycielską Pocztę” w pełni, ponieważ kartki dostały dostarczone do Poczty Polskiej, a stamtąd prosto do rąk naszych przyjaciół  

Więcej o wydarzeniu: https://marzycielskapoczta.pl/szkola-podstawowa-nr-2-w-dobczycach/

Za dwa tygodnie rozpoczynamy Zbiórkę żywności w punktach rozłożonych po całej Gminie – każdy wolontariusz zdeklarował się w jakim czasie będzie pomagał podczas zbiórki. Nasz wolontariat pomoże także podczas Finału Szlachetnej Paczki w rejonie Dobczyce. Tak, więc jest co robić! 

A tymczasem… zajmujemy się prezentami dla chorych z naszego rejonu, których za niedługo będziemy odwiedzali. Olbrzymią radością dla każdego z nas jest to, że na każdym wolontariacie jest nas coraz więcej! Dziękujemy za poświęcony czas i za głowy pełne pomysłów! 

PODSUMOWANIE AKCJI „MARZYCIELSKA POCZTA” 15.11.2017r.

Są różne formy pomocy potrzebującym! ♥ Dzisiejszego dnia dobiegła końca „Marzycielska Poczta” podczas której uczniowie wszystkich klas w naszej szkole dzielili się dobrym słowem z chorymi dziećmi – dodając otuchy, nadziei, wiary w siebie, a nawet czasami obdarzając ich drobnym upominkiem w postaci naklejek czy puzzli. Ci, którzy nie potrafili jeszcze napisać długiego listu narysowali rysunek dopisując do niego kilka słów. Dzielenie się radością było radością dla wszystkich uczniów! Na czwartej lekcji każda z klas udała się z kopertami do wyznaczonego miejsca, by złożyć je wszystkie w wielkiej kopercie oznaczonej sercem. Za chęć pomocy najmłodsi uczniowie otrzymali naklejkę z napisem: „Potrafię dzielić się dobrym słowem”, a dla najstarszych sam gest był wielką radością 🙂 To kolejna akcja wolontariatu, która pokazała, że więcej radości jest w dawaniu niż w braniu. Każdy list to jeden wielki uśmiech chorego dziecka. Czy potrzeba coś więcej? 🙂

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY KAŻDEMU ZA ZAANGAŻOWANIE!

Wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za dopilnowanie i pomoc w przygotowaniu kartek. Dyrekcji i nauczycielom uczącym na czwartej lekcji za możliwość przeprowadzenia wydarzenia. Uczniom za wspaniałe pomysły oraz chęć wykonania pocztówek oraz wolontariuszom za zorganizowanie, a także przeprowadzenie akcji! ♥

Zdjęcia z akcji dostępne na stronie: Marzycielska Poczta

FINAŁ AKCJI „MARZYCIELSKA POCZTA”

Przed nami dzień FINAŁU Marzycielska Poczta, który odbędzie się 15 listopada na lekcji 4. W tym dniu uczniowie będą składali pocztówki dla chorych dzieci w określonym porządku. Do każdej klasy o wyznaczonej porze zapuka wolontariusz, aby wywołać uczniów z pocztówkami. Szczegóły dotyczące akcji:
 
1. Finał akcji odbędzie się w środę, 15 listopada na lekcji 4. Miejsce spotkania to: foyer.
2. Uczniowie przygotowują wówczas kartki, które wykonali (przypominamy, że kartki są zapakowane do kopert z przyklejonym znaczkiem pocztowym).
3. Podczas trwania 4 lekcji wolontariusze przejdą po klasach, aby wywołać uczniów z kartkami. Odpowiednio:
godz. 10:45 – klasa 1a
godz. 10:50 – klasa 1b
godz. 10:55 – klasa 1c
godz. 11:00 – klasa 4a
godz. 11:05 – klasa 4b
godz. 11:10 – klasa 4c
godz. 11:15 – klasy 7a, 7b
godz. 11:20 – klasy 2 gimnazjum
godz. 11:25 – klasy 3 gimnazjum
4. Osoby, które zrobiły kartki lub reprezentanci poszczególnych klas przyjdą o wyznaczonej porze z wolontariuszami, aby złożyć kartki do specjalnie przygotowanych kopert.
5. Kartki zostaną zabrane przez wolontariuszy i dostarczone na pocztę.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY KAŻDEMU ZA ZAANGAŻOWANIE! Wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za dopilnowanie i pomoc w przygotowaniu kartek. Uczniom za wspaniałe pomysły oraz chęć wykonania pocztówek oraz wolontariuszom za zorganizowanie, a także przeprowadzenie akcji.

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI DLA POTRZEBUJĄCYCH

Na całym świecie trwają obchody przygotowujące do Światowego Dnia Ubogich. Pragniemy serdecznie zaprosić każdego z Was do włączenia się w akcję POMOCY DLA POTRZEBUJĄCYCH, którą rozpoczniemy 15 listopada na terenie naszej szkoły.
_______________
Od 15 listopada do 7 grudnia nasz wolontariat będzie zbierał produkty żywnościowe oraz chemiczne, które przekaże na rzecz potrzebujących z pobliskich terenów.
_______________
Podziel się tym co masz, aby pomóc innym! Zachęcamy <3 Więcej informacji na plakacie.

10 listopada 2017r. – SPOTKANIE WOLONTARIATU

Za nami kolejne spotkanie wolontariatu „Lolek”. Przed nami bardzo ambitny czas, ponieważ mamy co robić  15 listopada na 4 lekcji odbędzie się finał akcji Marzycielska Poczta. Nasi wolontariusze przejdą po w poniedziałek po klasach informując o szczegółach dotyczących tego wydarzenia. Od 15 listopada w związku ze Światowy Dzień Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej rozpoczynamy także akcję: „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”, podczas której będziemy zbierali trwałe produkty żywnościowe dla potrzebujących. Więcej informacji pojawi się na plakatach. A przed nami grudzień – a co za tym idzie, w wolnej chwili każdy z nas projektuje i wykonuje kartki dla chorych z naszego terenu  Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcają swój czas by być razem z nami 

Więcej zdjęć na: Marzycielska Poczta

ODWIEDZINY PRZYJACIÓŁ W PODOLANACH

Ile radości jest w pomaganiu mogli opowiedzieć dzisiejszego dnia uczniowie i opiekunowie wolontariatu „Lolek” działającego w naszej szkole, którzy zaraz po 2 lekcji wybrali się na kilka godzin do naszych przyjaciół z Podolan. Odwiedzamy się regularnie, dzieląc się tym co mamy – naszym uśmiechem, pomocą, pracą, dobrym słowem. Zawsze kiedy tam przyjeżdżamy ładujemy nasze akumulatory na długo, ponieważ każde wspólne spotkanie jest dla nas bezcenne!

„Ludzie tam są tak strasznie przyjaźni i ciepli, że nie musisz się obawiać, że nie znajdziesz z nimi tematu do rozmów. Żegnali nas z takim smutkiem, ciągle wypytywali czy jeszcze ich odwiedzimy… czy przyjedziemy do nich. Będąc tam moim zdaniem dwoma najważniejszymi rzeczami były chęć i odwaga. Kiedy wracaliśmy do szkoły w głowie miałam jedną myśl, że może i ci ludzie są inni ale sercem tacy sami.” – podsumowuje wyjazd wolontariuszka Emilka.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyjątkowego spotkania – naszym Przyjaciołom za zawsze otwarte drzwi, uczniom z wolontariatu „Lolek” za postawę i chęć pomocy, opiekunom wolontariatu za zorganizowanie spotkania, dyrekcji za umożliwienie wyjazdu, a także firmie DobTrans za pokrycie kosztów przejazdu. Nie ma nic cenniejszego niż wspólna pomoc!

„Gdy zapowiedziany był wyjazd do Podolan to z jednej strony bardzo się cieszyłam, natomiast z drugiej bałam się jaka będzie moja reakcja na „innych” ludzi. Okazało się że byli oni bardzo sympatyczni, zabawnie i mimo niepełnosprawności bardzo zadowoleni i z życia. Chyba jeszcze nigdy w życiu nie spotkałam się z tak optymistycznymi ludźmi. Można było rozmawiać z nimi kontakt wszystkim, jednak to oni dawali główne tematy do rozmowy. Myślę, że ten wyjazd zmienił mój stosunek do takich osób. Jestem mile zaskoczona postawa jaką dawali w czasie tamtych zajęć. Mam nadzieję, że odwiedzę ten ośrodek porażka kolejny.” – mówi Nikola, wolontariuszka

Więcej zdjęć na: Wyjazd do Podolan

ODWIEDZINY NASZEGO PATRONA

Każdego roku organizowana jest PIELGRZYMKO – WYCIECZKA do naszego Patrona połączona z wieloma atrakcjami. Tym razem zapraszamy na wspólny wyjazd w terminie 10 – 18 czerwca 2018r. 
Zapisy ruszyły!   I trwają do końca listopada.

Więcej informacji na plakacie lub u p. Józefy Krzysiak. 
Serdecznie zapraszamy!

WYJAZD DO PODOLAN

Dnia 7 listopada (wtorek) odbędzie się wyjazd do Podolan. Prosimy, aby wolontariusze, którzy zapisali się na wyjazd dostarczyli zgody rodziców (Zgoda rodziców na wyjazd) Wyjeżdżamy o godz. 10:00 (3 lekcja), powrót około godz.13:00 (lekcja 6). Pozostałe lekcje odbywają się według planu. Więcej informacji u opiekunów wolontariatu.

WYJAZD DO DOLINY CHOCHOŁOWSKIEJ

Piękna pogoda… radość… cudowne chwile… To wszystko co towarzyszyło dzisiejszego dnia naszym wolontariuszom, którzy wybrali się do Doliny Chochołowskiej na X Zjazd Szkół im. Jana Pawła II w imieniny naszego Patrona. Po porannej pobudce wybraliśmy się w kierunku Doliny Chochołowskiej, gdzie po dotarciu spędziliśmy miło czas w schronisku. Następnie uczestniczyliśmy w Mszy Świętej, której przewodniczył ks. dr Andrzej Kielian – dyrektor Wydziału Katechetycznego. Po Mszy Świętej skosztowaliśmy pysznego posiłku, aby nabrać energii na dalszą wędrówkę. Zmęczeni, ale szczęśliwi dotarliśmy na Krupówki, gdzie odpoczęliśmy podczas czasu wolnego. Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili ten sobotni czas z nami – naszym opiekunom: Panu Dyrektorowi Aleksandrowi Płoskonce, Pani Dyrektor Józefie Krzysiak, Księdzu Bogdanowi Jeleniowi i Pani Paulinie Lenart , a także każdemu kto przyczynił się do zorganizowania i sfinansowania wyjazdu. Do zobaczenia za rok!

Zdjęcia z wyjazdy dostępne na stronie: Zjazd Szkół im. Jana Pawła II w Dolinie Chochołowskiej

„MARZYCIELSKA POCZTA” – napisz list do chorego dziecka
 W imieniu wolontariatu „LOLEK” serdecznie zapraszamy klasy oraz osoby indywidualne do włączenia się w akcję: „Marzycielska Poczta” – napisz list do chorego dziecka. ?

___________
W najbliższym tygodniu wolontariusze poinformują każdą z klas do jakiego dziecka adresują swoje kartki. Następnie prosimy o wykonanie kartki zaadresowanej do konkretnej osoby do dnia 10 listopada. ?
___________
FINAŁ AKCJI w naszej szkole odbędzie się: 15 listopada na lekcji 4 na foyer. ?
___________
Więcej informacji na temat akcji: https://marzycielskapoczta.pl/

Marzycielska Poczta oraz na plakacie.

Lista przyporządkowanych dzieci do klas znajduje się na stronie: Adresy dzieci

„ZAKRĘTKOWA KĄPIEL” 

Wolontariat „Lolek” zaprasza do udziału w akcji „Zakrętkowa kąpiel”. ?Każdego 30 dnia miesiąca na foyer wyznaczymy miejsce i czas, w którym uczniowie będą mogli złożyć zakrętki. Zachęcamy do pomocy i wspólnej zabawy! ? Chcemy, aby to wydarzenie było wydarzeniem cyklicznym mobilizującym do pomocy innym poprzez małe gesty. Ruszamy… 30 listopada! 

PODSUMOWANIE AKCJI „MIŚsion FOR BOLIWIA” – podaruj pluszaka potrzebującym

Akcja „MIŚsion for Boliwia” dobiegła końca. Dziewięć paczek przepełnionych misiami –podarunkami zostało przekazanych do Diecezji Oruro w Boliwii. Jednak to wydarzenie, nie mogłoby się odbyć bez wielu dobrych i otwartych serc, bez osób, które swoim zaangażowaniem i poświęceniem sprawiły, że wiele potrzebujących dzieci podczas dni świątecznych będzie mogło przeżyć chwile radości, refleksji i wzruszenia. Dziękujemy wolontariuszom i opiekunom wolontariatu „Lolek” za inicjatywę podjętą w szkole oraz Dyrekcji i nauczycielom za umożliwienie akcji. Pragniemy serdecznie podziękować rodzicom i dzieciom za każdego misia, który został przekazany dzieciom. To dzięki każdemu z Was inicjatywa miała sens. Wielkie podziękowania kierujemy do wszystkich, dzięki którym paczki zostały wysłane bez dodatkowych opłat – dziękujemy Panu Grzegorzowi Kurdziel – Członkowi Zarządu Poczty Polskiej S. A., Panu Jarosław Szlachetka – Posłowi na Sejm RP oraz Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej z duszpasterzem młodzieży ks. Łukasz Michalczewski Dziękujemy, za Wasz ogromny gest pomocy!Zdjęcia dostępne na stronie: MIŚsion for Boliwia – podsumowanie akcji

„IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ” – imieniny Patrona na turystycznym szlaku

Stowarzyszenie Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Krakowskiej organizuje po raz dziesiąty imieniny Patrona na turystycznym szlaku. Spotkanie to odbędzie się 4 listopada w Dolinie Chochołowskiej. Na plakacie zamieszczamy informacje dotyczące wyjazdu. 

CIASTECZKOWA POMOC DLA KAMILA – podsumowanie akcji

ŚWIĘTO NASZEGO PATRONA

„Papież szukał młodzieży z nastawieniem, że młodość to nie tylko pewien okres życia człowieka, odpowiadający określonej liczbie lat, ale to czas dany i zarazem, zadany przez Opatrzność. Czas, kiedy młody człowiek szuka odpowiedzi na podstawowe pytania. Szuka nie tylko sensu życia, ale szuka konkretnego projektu, według którego to swoje życie ma zacząć budować.” – tymi słowami rozpoczął uroczystość świętowania Dnia Patrona ks. Bogdan Jeleń.

Następnie uczniowie z klas I, IV, VII oraz II i III Gimnazjum przedstawili najważniejsze wydarzenia z życia św. Jana Pawła II w formie słowno – muzycznej uzupełniając ją o filmiki z wydarzeń związanych z patronem w naszej szkole.

„Nasza szkoła już od 15 lat nosi imię Jana Pawła II” – to słowa, które wybrzmiały podczas apelu. Wspominaliśmy okres dzieciństwa Papieża, jego przygody z górami, sportem, podróżami… Wszystko to łączyliśmy z naszym życiem zostawiając atrybuty związane z tymi wydarzeniami razem z różą przy fotelu symbolizującym naszego patrona. Na końcu odśpiewaliśmy wspólnie Hymn Szkół Jana Pawła II oraz wysłuchaliśmy piosenki przygotowanej przez najmłodsze klasy „Kochamy Cię”. Dzieci zaśpiewały: „Nie mamy dziś tysiąca róż, żeby je tu przed Twym obrazem złożyć móc. Prezentów też nie mamy stu, za to śpiewamy z serca Ci w dzisiejszym dniu”.

„Mam wielkie szczęście, że jestem już drugi raz Dyrektorem Szkoły, który ma wielkiego Patriotę, ale i wielkiego człowieka jako patrona” – zakończył Pan Dyrektor Aleksander Płoskonka dziękując wszystkim, którzy współtworzyli to wydarzenie – uczniom, opiekunom, wychowawcom, rodzicom oraz gościom świętującym razem z nami.

Po apelu starsi uczniowie zgromadzili się w auli na koncert zespołu Full Power Spirit. Muzyka chrześcijańska dopełniła wyjątkowość tego wielkiego dnia dla naszej szkoły. Dziękujemy za przybycie i utworzenie niezwykłej atmosfery!Święto św. Jana Pawła II w naszej szkole

 

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĘTA PATRONA SZKOŁY

PIERWSZA PIELGRZYMKA SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II

7 października 2017 roku odbyła się I Pielgrzymka Szkół imienia Jana Pawła II do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie. Mszy św. przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz. Po uroczystości na uczniów czekał koncert ks. Jakuba Bartczaka oraz poczęstunek.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia

CIASTECZKOWA POMOC DLA KAMILA

Zdjęcia z wydarzenia Ciasteczkowa Pomoc dla Kamila

Kamil to 8 letni chłopiec, który choruje na białaczką. Ostatnio choroba zaatakowała z większą siłą i czeka go kosztowny przeszczep szpiku. Razem z Samorządem Uczniowskim postanowiliśmy pomóc naszemu koledze w walce z chorobą! Zachęcamy do wsparcia akcji oraz do wpłat na konto Fundacji „Wygrajmy Siebie”. Jego numer to: 80 1240 4650 1111 0010 7184 5718 (z dopiskiem – Kamil 03) 

KARTKI DLA CHORYCH

Wiedząc, że chorzy oczekują na nasze małe gesty – podczas spotkań wykonujemy dla nich kartki,

SPOTKANIE Z LIDEREM SZLACHETNEJ PACZKI W REJONIE DOBCZYCE

Za nami kolejne spotkanie wolontariatu „Lolek’. Co tym razem robiliśmy? Na początku odwiedziła nas pani Iwona Nowak – lider 2017 Szlachetna Paczka Dobczyce, która opowiedziała o tym: jak możemy włączyć sie w pomoc przy Szlachetnej Paczce. Serdcznie dziękujemy za spotkanie! 
Przed nami wiele inicjatyw… pierwszą z nich jest środowa akcja „Ciasteczkowej pomocy dla Kamila”, następnie wykonaliśmy kartki dla chorych oraz zastanawialiśmy się jak rozplanować Marzycielską Pocztę? Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za poświęcony czas i głowy pełne pomysłów!

OGÓLNOPOLSKA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI DLA POTRZEBUJĄCYCH

Przez dwa dni kwestowaliśmy podczas ogólnopolskiej zbiórki żywności. Nasi wolontariusze zachęcali do włączenia się w to dzieło rozdając ulotki i zapraszając do udziału. Dziękujemy im za poświęcony czas oraz każdemu kto przyczynił się do zapełnienia naszego koszyka.

WYJAZD NA JASNĄ GÓRĘ

W Dni 4 października uczniowie naszej szkoły pojechali na Jasną Górę na spotkanie rodzin szkół im.Jana Pawła II

SPOTKANIE WOLONTARIATU 

Za nami kolejne spotkanie wolontariatu „Lolek”. Podczas niego podsumowaliśmy ostatnie działania z akcji „MIŚsion for Boliwia” i już dzisiaj wyruszamy na zbiórkę żywności dla potrzebujących! AKCJA „MIŚsion FOR BOLIWIA – PODARUJ PLUSZAKA POTRZEBUJĄCYM”

„Tyle masz – ile dasz” – to hasło, które gościło dzisiaj na ustach każdego ucznia naszej szkoły.

Od samego rana na foyer gromadziły się klasy razem z pluszakami, które zostały ofiarowane jako dar serca dla dzieci z Boliwii. „Zobaczcie ile ich jest! I wyobraźcie sobie, że każdy pluszak to uśmiech dziecka, które go otrzyma” – mówiła Pani Dyrektor Józefa Krzysiak, opiekun wolontariatu „Lolek”. Po zajęciu miejsc oglądnęliśmy audio prezentacje podsumowującą nasze zeszłoroczne działania wolontariatu. Oprócz misiów uczniowie przekazali pozdrowienia dla naszych przyjaciół w formie kartki na której własnoręcznie napisali kilka słów i namalowali obrazki. Za chęć pomocy oraz zaangażowanie w służbę drugiemu człowiekowi najmłodsi uczniowie otrzymali pamiątkowe naklejki z hasłem „umiem się dzielić”. Byli oni bardzo dzielni, ponieważ wiele razy mogliśmy zauważyć, że czasami rozstanie z ulubionym misiem nie było łatwe, jednak „wiemy, że dzieci nie mają takich zabawek jak my” – mówili uczniowie z klasy czwartej. Po chwili dzielenia się zabawkami nadszedł czas na wspólną zabawę ze sobą nawzajem. Utworzyliśmy wielkie koło, które przepełniliśmy wzajemną życzliwością podczas tańca „Misie dwa”. Podsumowaniem zabawy był taniec integracyjny przeprowadzony przez Panią Paulinę oraz wolontariuszy. 


Radości nie było końca! Za równo u najmłodszych uczniów jak i gimnazjalistów. To dzień, w którym każdy z nas mógł zauważyć, że więcej radości otrzymujemy ofiarowując… nawet coś co jest dla nas zwykłą codziennością!

Pragniemy serdecznie podziękować dzieciom, młodzieży i ich rodzicom za każdy pluszak złożony w naszym sercu na foyer. Dziękujemy wolontariuszom oraz opiekunom z wolontariatu „Lolek”, Dyrekcji, a także nauczycielom za możliwość zorganizowania wydarzenia, a także wszystkim którzy pomagali w organizacji MIŚsion form Boliwia.

Zdjęcia z wydarzenia dostępne na stronie

DOŁĄCZ DO AKCJI „MIŚsion FOR BOLIWIA”

MAŁOPOLSKIE TARGI DOBROCZYNNOŚCI

Dnia 14 września młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami wzięła udział w Małopolskich Targach Dobroczynności „Veritatis Splendor”. Na Targach mogliśmy spotkać ludzi dla których pomoc bliźniemu jest największą wartością, mieliśmy okazję posłuchać ich słów oraz spotkać się z nimi twarzą w twarz czy zrobić pamiątkowe zdjęcie. Wysłuchaliśmy z zaciekawieniem doświadczeń organizacji pozarządowych oraz wskazówek na życie od osób takich jak Anna Dymna, Szymon Hołownia, ks. Jacek Stryczek, s. Małgorzata Chmielewska i s. Teresa Pawlak.

Opowiadania o działaniach na rzecz innych zainspirowały nas do większego zaangażowania. Wszystko to dopełniła miła atmosfera osób zgromadzonych na spotkaniu w Teatrze Słowackiego. Dziękujemy każdemu za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIA WOLONTARIATU

Spotkania odbywają się w każdy piątek na lekcji 8. Opiekunami wolontariatu są: p. Józefa Krzysiak, p. Elżbieta Kołdras, p. Monika Łażewska oraz p. Paulina Lenart.  ZAPRASZAMY!

„MŁODOŚĆ – PROJEKT ŻYCIA” 

W Rocznicę ŚDM 2016 została przyznana Nagroda Metropolity Krakowskiego „Młodość – projekt życia”. Podczas, której wyróżnienie otrzymał także nasz wolontariat. W rocznicę ŚDM zostało zorganizowane spotkanie młodzieży z dekanatu Dobczyce, w którym nie zabrakło przedstawicieli naszego wolontariatu. 

Więcej zdjęć na: „Młodość – projekt życia”

ZAPROSZENIE NA PIERWSZE SPOTKANIE

„Od czegoś trzeba zacząć” – serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH, którym bliska jest pomoc drugiemu człowiekowi na spotkanie organizacyjne wolontariatu „Lolek” w piątek, 8 września o godz.14:30, sala 106. Czekamy właśnie na Ciebie!

Inspiracją dla wolontariuszy w roku 2017/18 jest hasło: „św. Jan Paweł II – kreator życia”. Wolontariusze przez cały rok starają się realizować uczynki miłosierdzia, a ich inspiracją jest Patron Szkoły.

 

 

Podstrony

Warto sprawdzić
Skip to content