Idea wolontariatu

Jako wolontariat chcemy podarować drugiemu człowiekowi, to co bezcenne czyli swój uśmiech, życzliwość i czas. Staramy się nieść pomoc tam gdzie jest ona najbardziej potrzebna.

Organizujemy rożnego typu spotkania:
* Raz w miesiącu jeździmy do Domu Seniora w Drogini. Spotykamy się tam ze starszymi osobami i z łatwością nawiązujemy z Nimi kontakt, rozmawiamy, śpiewany, poznajemy się wzajemnie. Wszystkim sprawia to wielką przyjemność.
* Co roku pomagamy ośrodku w Podolanach w przygotowaniach do Festiwalu Piosenki i Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych.
* Organizujemy Święto Radości, którego celem jest integracja z osobami niepełnosprawnymi.
* Współpracujemy z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Podalanach.
W tym roku szkolnym do naszych działań należą:
* Zbiórka plastikowych zakrętek dla Zuzi Piwowarczyk.
* Zbiórka makulatury.
* Zbiórka zabawek dla przedszkolaków.
* Wykonanie prezentów na święta Bożego Narodzenia oraz święta Wielkanocne dla chorych z terenu naszej Parafii.
* Współpraca z wolontariatem z Białki.
* Spędzanie czasu wolnego z osobami niepełnosprawnymi.
* Współpraca z centrum Seniora w Drogini.
* Współpraca z WTZ Podolany.
* Organizacja Święta Radości.
* Troska o Kącik Patrona.

Członkami wolontariatu są uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobczycach.

Opiekunowie: p. J. Krzysiak, p. E. Kołdras, p. J. Zelman, p. M.Łażewska, p. P.Lenart