Wydarzenia Świąteczne

WIELKANOCNE ŻYCZENIA

Przygotowując się do Wielkanocy pamiętaliśmy również o chorych z Parafii. Tradycyjnie przygotowaliśmy drobne prezenty świąteczne i odwiedziliśmy ich, składając serdeczne życzenia. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci, a uśmiech chorych był dla nas najlepszym dowodem na to, że niewielkimi gestami, możemy sprawić wiele radości innym ludziom.

ZIMOWA STOLICA

Ferie zimowe! Gdzie jest je lepiej rozpocząć niż… w Zakopanem?
17 stycznia grupka Wolontariuszy towarzyszyła Podopiecznym WTZ w Podolanach w wyjeździe do zimowej stolicy Tatr. Głównym punktem było przejście przez Bramę Miłosierdzia w Sanktuarium Najświętszej Rodziny oraz uczestnictwo w Mszy Świętej dla osób niepełnosprawnych z okazji roku Jubileuszowego. Tym samym spełnione zostały główne warunki uzyskania odpustu zupełnego. Następnie mogliśmy zobaczyć Jasełka w wykonaniu grupy „Sabliki”. Po ciepłym posiłku i nabraniu sił, nadszedł czas na spacer pod Gubałówkę oraz na Krupówki.
Naszym Przyjaciołom bardzo podobał się wyjazd, a my byliśmy zadowoleni, że mogliśmy im towarzyszyć.

ŻYCZENIA DLA CHORYCH

Już po raz kolejny nasi Wolontariusze przygotowali odwiedziny chorych z naszej Parafii. W tym szczególnym czasie jakim są Święta Bożego Narodzenia, ręcznie robione prezenty trafiły do wszystkich chorych osób z terenu naszej Parafii. Najwspanialszym wynagrodzeniem dla nas za włożoną pracę były uśmiechy i słowa podziękowania, jakie otrzymaliśmy. Te spotkania, które na stałe wpisały się w naszą działalność, są ciepło przyjmowane, z czego bardzo się cieszymy.

SPOTKANIE WIGILIJNE

W tym roku po raz kolejny udało nam się spotkać z naszymi Przyjaciółmi na wspólnym spotkaniu wigilijnym. 17 grudnia gościliśmy Podopiecznych WTZ w Podolanach oraz WTZ w Dobczycach wraz z opiekunami. W tym szczególnym dniu był z nami również ks. Edward, któremu bardzo dziękujemy za obecność. Po życzeniach, tradycyjnym łamaniu się opłatkiem i poczęstunku, rozbrzmiały kolędy przy akompaniamencie ks. Jarka. Dziękujemy wszystkim za obecność – naszym Przyjaciołom, Wolontariuszom i Opiekunom Wolontariatu.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

13 grudnia. Święta coraz bliżej! Świąteczną atmosferę mieszkańcy mogli już poczuć na Małym Rynku. Choinki, pierniki, ozdoby świąteczne, ciepłe przekąski.. Stoiska harcerzy, szkół, okolicznych grup, a także… nasze. Wolontariat zagościł na tegorocznym kiermaszu z własnoręcznie zrobionymi ozdobami, które cieszyły się dużym powodzeniem. Pieniądze zebrane z ich sprzedaży przeznaczone zostały na pokrycie kosztów związanych z naszą działalnością, m.in. na organizację spotkania wigilijnego z naszymi Podopiecznymi. Mieszkańcom, którzy włączyli się w kiermasz i odwiedzili nasze stoisko, bardzo dziękujemy.

Warto sprawdzić
Skip to content