Zbiórka zakrętek

08.02.2019 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

Serdecznie dziękujemy za wsparcie podczas kolejnej zbiórki zakrętek! Jak zwykle wykazaliście się olbrzymią życzliwością. Jest nam bardzo miło, że w tym miesiącu każda z klas włączyła się do pomocy. Każda z klas otrzyma dyplom Super Pomocnej Klasy! Zakrętki zostaną złączone ze zbiórką ze Szkoły Podstawowej w Czasławiu, a pieniądze z nich zostaną przekazane dla Marysi i Olusia Szostaków, którzy wymagają nieustannej rehabilitacji. Łączną wartość ze sprzedaży zakrętek podamy po ich dokładnym zważeniu.
________
Oluś i Marysia przyszli na świat w 27 tygodniu ciąży. Olek ważył 1095 g, jego siostra zaledwie 595 g! W szpitalu spędzili prawie 4 miesiące! W tym czasie walczyli o życie i samodzielne funkcjonowanie.
Tak wczesne przyjście dzieci na świat wiąże się z wieloma powikłaniami: dysplazją oskrzelowo-płucną, retinopatią wcześniaczą, niedokrwistością, wylewami do mózgu… Marysia cierpi także z powodu zaburzeń genetycznych i wad wrodzonych, a u Olka zdiagnozowano dziecięce porażenie mózgowe. Mimo nierównych szans, dzieciaki rozwijają się i walczą każdego dnia o nowe umiejętności. Dzięki kosztownej, intensywnej rehabilitacji Oluś w wieku 16 miesięcy nieśmiało zaczyna raczkować i ma szanse na dalszy rozwój ruchowy.
Marysia ma 16 miesięcy i waży tylko 6,5 kg. Przeszła już kilka operacji nóżki – dzięki nim może rozpocząć rehabilitację. Czeka ją także kosztowna i skomplikowana operacja rekonstrukcji rączki, w której brakuje kości promieniowej. Nieustanna rehabilitacja, badania, diagnozy, szpitale i lekarze to codzienność małych dzielnych Bliźniaków. Dzięki temu mają szanse na samodzielność.
Warto sprawdzić
Skip to content