Spektakl „Dziady” cz. II

11.06.2023 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

Dnia 10 czerwca 2023 roku klasa 7a wraz z nauczycielami panią Iwoną Szybowską, panią Alicją Wątor i panem Łukaszem Chankiem zrealizowali projekt, którego celem było uwrażliwienie młodego człowieka na piękno drugiej osoby, aby potrafili się cieszyć każdą chwilą, każdym miejscem. Najlepszym sposobem, aby to osiągnąć jest obcowanie ze sztuką, dlatego też stworzyli spektakl teatralny oparty na dramacie Adama Mickiewicza pt. Dziady” cz. II ze współczesnym przesłaniem, muzyką i tańcem. Ważną wartością tego przedsięwzięcia był sposób przeprowadzenia projektu. Uczniowie pod opieką nauczycieli samodzielnie realizowali zadania: dobierali dźwięk, światło, stroje, dekorację. To oni musieli rozwiązać wiele problemów, znaleźć rozwiązania. Dzięki temu nauczyli się współpracy w grupie, odpowiedzialności za powierzone zadania. Spektakl został wyreżyserowany przez uczennice – reżyserki: Julię Grządziel i Katarzynę Kudlik.

Projekt ten zakończył się sukcesem. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z efektu swojej pracy. Największą dla nich nagrodą były gratulacje od rówieśników i dorosłej publiczności.   

Uczniowie wszystkie zadania mogli realizować dzięki sprzętom, które otrzymali w ramach Grantu 3 – „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych”. Profesjonalne programy pomogły uczniom połączyć muzykę, wyciszyć lub podgłośnić w odpowiednim momencie, stworzyć prezentację w Power Poincie, popracować nad efektami świetlnymi na scenie itp.  

Grant 3
Warto sprawdzić
Skip to content