Ślubowanie klas I

25.10.2023 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

Dnia 19 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: p. Edyta Podmokły Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce, p. Mariola Duda i p. Aleksander Płoskonka Dyrekcja naszej szkoły, p. Bożena Korzec – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Kornatce, p. Iwona Hujdus – Dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 3 w Dobczycach, p. Andrzej Topa – Dyrektora Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach, p. Paweł Piwowarczyk – Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Józefy Bergelówny w Dobczycach, przedstawiciel Rady Rodziców p. Magdalena Dyrdał, uczniowie i nauczyciele, a także rodzice uczniów klas pierwszych.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej przedstawili to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań, które zadawała Helenka, uczennica klasy 4c, która wcieliła się w dobrego duszka szkoły. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonał Pan Dyrektor, symbolicznym ołówkiem w barwach naszej szkoły. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Dobczycach. Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawców.

Najmłodsi otrzymali od dyrekcji pamiątkowe zakładki do książki, słodkości oraz piękne smakowite torty ufundowane przez Radę Rodziców.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Ważnym punktem w trakcie uroczystości było także ślubowanie członków nowowybranego Samorządu Uczniowskiego.

Najmłodszym uczniom serdecznie gratulujemy!

Za pomoc w organizacji uroczystości serdecznie dziękujemy p. Łukaszkowi Chankowi i Michałowi Rozwadowskiemu za pomoc w nagłośnieniu uroczystości, p. Arkadiuszowi Wyrobie i Annie Kubickiej za przygotowanie Pocztu Sztandarowego, p. Piotrowi Skórze za wsparcie podczas ślubowania Samorządu Uczniowskiego. Ponadto dziękujmy Rodzicom i Trójkom Klasowym za przygotowanie i udekorowanie sal pierwszoklasistów.

Zdjęcia z uroczystości

1a
1b
1c
Warto sprawdzić
Skip to content