Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

05.06.2018 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

Z okazji 40 – rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową kard. Karola Wojtyły został zorganizowany konkurs, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Szkół Jana Pawła II Archidiecezji Krakowskiej oraz Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Dobczycach. Konkurs miał na celu nie tylko uczczenie 40 rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, ale i popularyzację wiedzy o życiu i świętości naszego Patrona oraz integrację szkół.
 
Szkoły, które wzięły udział w konkursie to:
– Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Niegowici,
– Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej,
– Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach,
– Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach,
– Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łętowni,
– Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Dobczycach,
– Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łostówce,
– Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Harbutowicach.
 
Uczestnicy współpracowali w grupach odpowiadając na niełatwe pytania z zakresu życia Jana Pawła II. Poziom był naprawdę wysoki! Komisja w składzie: ks. Bogdan Jeleń, Elżbieta Wojtan, Małgorzata Wilkońska, Janina Flig, Elżbieta Pniaczek miała wielkie wyzwanie, by ocenić każdą ze szkół. Uczniowie wybierali za ile punktów chcą odpowiadać na pytania. I na nie udzielali odpowiedzi w określonym czasie. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych. Klasy IV-VII oraz klasy VII, gimnazjalne i Szkoły Ponadpodstawowe.
 
W kategorii klas IV – VI:
1 miejce: Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Harbutowicach
2 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach
3 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej.
W kategorii klasy VII, gimnazjalne i Szkoły Ponadpodstawowe:
1 miejsce: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łętowni
2 miejsce: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dobczycach
3 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej.
 
Serdecznie gratulujemy uczniom i ich opiekunom przygotowania i wiedzy o św. Janie Pawle II. Dziękujemy organizatorom i zaproszonym gościom za obecność.
Zdjęcia dostępne na: Konkurs wiedzy o Janie Pawle II
Warto sprawdzić
Skip to content