28.11.2018r. – Dzień Wolontariatu

12.11.2018 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

Są różne formy pomocy! Wolontariat „Lolek” razem z Szkołą Podstawową w Czasławiu serdecznie zaprasza do obchodów Dnia Wolontariatu, które odbędą się 28 listopada 2018r. na foyer naszej szkoły.
_______
Wolontariusze będą chcieli podzielić się swoim doświadczeniem jednocześnie podkreślając, że możemy pomagać na wiele sposobów. Na foyer będzie znajdowało się 10 stref, w których będzie można zapoznać się z różnymi formami pomocy i wesprzeć niektóre z inicjatyw. 

Dzień Wolontariusza będzie odbywał się pod hasłem „Za jego przykładem… POMAGAM” nawiązującego do tegorocznych działań wolontariatu. Za aktywny udział w inicjatywach uczniowie otrzymują naklejki oraz pochwały.
_______
Uczniowie będą odwiedzali strefy w wyznaczonym porządku: 
– lekcja 2: klasy I i II oraz IIIa
– lekcja 3: klasy IV i V 
– lekcja 4: klasa IIIg 
– lekcja 5: klasa IIIb, IIIc, IIId, IIIf
– lekcja 6: klasa VIIIa 
– lekcja 7: klasa VIIa, VIIb, VIIIb, IIIe

Wsparcie akcji nie jest obowiązkowe, ale w miarę możliwości zachęcamy do aktywnego udziału w każdej z przygotowanych stref.

Jeżeli ktoś z zewnątrz będzie chciał wesprzeć którąś ze stref – istnieje taka możliwość. Serdecznie zapraszamy!

Za każdy gest hojności serdecznie dziękujemy!

STREFA PIERWSZA – STREFA MIŁEGO GESTU
________
„Za Jego przykładem… dzielę się małym gestem”. 

W tej strefie każdy z nas może dołączyć do zbiórki zabawek „Daj pluszaka dla dzieciaka” i podzielić się zabawką z dziećmi z Kambodży. Składane zabawki zostaną przekazane do Krakowa (Stowarzyszenie Równych Szans „Rainbow”, Ul.Rejtana 12, 30-510 Kraków ), a następnie zostaną przesłane do Kambodży. Prosimy, aby oddawane zabawki były nowe lub w takim stanie, w jakim sami chcielibyśmy otrzymać prezent. Po złożeniu zabawki wolontariusze zapraszają do wspólnej misiowej zabawy! Podziel się małym gestem i podaruj pluszaka tym, którzy o nim 
marzą! Zachęcamy 
_________
Zobacz także MiŚsion for Boliwia:https://sp2dobczyce.pl/mission-for-boliwia-podaruj-pluszaka-potrzebujacym/

 
STREFA DRUGA – STREFA DOBREGO SŁOWA
________
„Za Jego przykładem… dzielę się dobrym słowem”

28 listopada (środa) zostanie przeprowadzony finał akcji „Marzycielska poczta” – napisz list do chorego dziecka”.To akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci. Na stronie „Marzycielska Poczta” co jakiś czas zamieszczane są profile chorych dzieci z całej Polski, które kochają otrzymywać takie przesyłki. W profilach dzieci znajdują się adresy pocztowe, pod które każdy może napisać list.
_________
28 listopada (środa) zostanie przeprowadzony finał akcji „Marzycielska poczta” – napisz list do chorego dziecka”.💌
__________
💌 13 listopada uczniowie otrzymają opis dziecka, do którego należy napisać list wraz z adresem, na który należy zaadresować kopertę.

💌 Podczas Dnia Wolontariusza (28 listopada) uczniowie przyniosą listy do odpowiedniej strefy, a wolontariusze odpowiedzialni za akcję zbiorą je do jednej, wielkiej, szkolnej koperty.

💌 Zwracamy się z prośbą, by każdy taki list napisał i przyniósł w zaadresowanej kopercie z przyklejonym znaczkiem.

💌Dla nas to niewiele, a dzieciom sprawi ogromną radość!
__________
Chcemy, aby każde dziecko otrzymało od nas kartkę, dlatego przydzieliliśmy każdej klasie jeden profil. Prosimy, aby zadbać o to, aby z klasy została napisana choćby jedna kartka. Listy mogą być ręcznie robione, mogę być to także pocztówki – forma dowolna. Pamiętajmy, by w liście były zawarte miłe słowa, takie jakie każdy z nas chciałby otrzymać:

💌 kl.1a,1b,1c- Filip Abramik, https://marzycielskapoczta.pl/filip-abramik/
💌 kl.2a,2b,2c- Paweł Majewski, https://marzycielskapoczta.pl/pawel-majewski/
💌 kl.2d,4a,4b- Wiktoria Gałka, https://marzycielskapoczta.pl/wiktoria-galka/
💌 kl.4c,5a,5b- Mateusz Halejcio, https://marzycielskapoczta.pl/mateusz-halejcio/
💌 kl.5c,7a,7b- Wiktoria Mering, https://marzycielskapoczta.pl/wiktoria-mering/
💌 kl.8a,8b,3a- Wiktoria Kępińska, https://marzycielskapoczta.pl/wiktoria-kepinska/
💌 kl.3b,3c,3d- Martyna Kurek, https://marzycielskapoczta.pl/martynka-kurek/
💌 kl.3e,3f,3g- Nikola Kowalik, https://marzycielskapoczta.pl/nikola-kowalik/
________
Zobacz także Marzycielska Poczta: https://marzycielskapoczta.pl/szkola-podstawowa-nr-2-w-dobczycach/

 
STREFA TRZECIA – STREFA POTRAFIĘ POMAGAĆ
_________
„Za Jego przykładem… potrafię pomóc innym”

W tej strefie nasi wolontariusze podzielą się swoimi umiejętnościami dotyczącymi pierwszej pomocy. Każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w krótkim instruktażu jak w prosty sposób pomóc potrzebującym. Nasi wolontariusze to uczestnicy Szkoły Młodych Ratowników, którzy z pasją dzielą się swoimi umiejętnościami.

 
STREFA CZWARTA – STREFA DZIELENIA SIĘ TYM CO MAMY
_________
„Za Jego przykładem… dzielę się tym co mam”

Jak wiele razy wyrzucamy nasze plastikowe zakrętki do kosza? 
Serdecznie zapraszamy do wspólnej pomocy poprzez oddanie plastikowych zakrętek z napojów. Co miesiąc w naszej szkole odbywa się akcja właśnie takiej pomocy. Osoby, którym przekazujemy zakrętki pieniądze z nich przekazują na rehabilitację. W tym miesiącu cały dochód ze sprzedaży zakrętek zostanie przekazany na rzecz 22 letniego Konrada Nawary, który zmaga się z rakiem. Serdecznie zachęcamy do comiesięcznej zbiórki, która tym razem odbędzie się 28 listopada 2018r. Więcej informacji na temat osoby, której pomagamy: Konrad Nawara

 
STREFA PIĄTA – STREFA WSPARCIA NIEMATERIALNEGO
_________
„Za Jego przykładem… wspieram niematerialnie”

Jak wspierać nie tylko materialnie? O tym opowiedzą nam nasi wolontariusze, którzy zapoznają z tymi o których pamiętamy i zachęcą do wspólnej pomocy!

 
STREFA SZÓSTA – STREFA WSPARCIA POZA GRANICAMI
_________
„Za Jego przykładem… dbam o innych”

Podczas dnia wolontariatu będzie możliwość wsparcia dzieci i młodzieży z greckiej szkoły. Są to uchodźcy przebywający w Salonikach. Zbieramy dla nich rzeczy nowe tj. koce, ręczniki, pościele, odzież. Szczególnie są to chłopcy w wieku 7-13 lat. Serdecznie zachęcamy do wsparcia!

 
STREFA SIÓDMA – STREFA DZIELENIA SIĘ UMIEJĘTNOŚCIAMI
_________
„Za Jego przykładem… dzielę się umiejętnościami”.
 
Jest to strefa, w której nasi wolontariusze podzielą się tym co potrafią pokazując, że można zarażać pozytywną energią innych  Dla uczestników tej strefy zostały przewidziane różne zadania, za które będzie można otrzymać nagrodę. Wolontariusze przewidzieli także niespodzianki! Serdecznie zachęcamy 
 
STREFA ÓSMA – STREFA WSPIERAM MATERIALNIE
__________
„Za Jego przykładem… wspieram”
 
To strefa wymiany, a zarazem wsparcia potrzebujących. W tej strefie można wesprzeć osobę chorą, a także misje w Boliwii. Osoby, które będą chciały wesprzeć potrzebujących wylosują upominek.
 
STREFA DZIEWIĄTA – STREFA DZIELENIA SIĘ POSIŁKIEM
_________
„Za Jego przykładem… dziele się posiłkiem”
 
To strefa do zagospodarowania przez nas! Można podzielić się ciasteczkami, ciastem, owocami, popcornem, który będzie rozdawany podczas zwiedzania stref. Serdecznie zachęcamy do podzielenia się z innymi tym co mamy  Rzeczy zostawiamy po przyjściu do szkoły na specjalnie oznaczonym stanowisku. Za każdy gest serdecznie dziękujemy!
 
STREFA DZIESIĄTA – STREFA DZIELENIA SIĘ Z POTRZEBUJĄCYMI
_________
’Za Jego przykładem… dzielę się z potrzebującymi”.

Zostań Świętym Mikołajem to akcja, która pozwoli na to, że dzięki nam na twarzach dzieci pojawi się uśmiech! W tym roku zbieramy słodycze, a także artykuły chemiczne i długotrwałą żywność dla dzieci z Zimnej Wody (wieś w obwodzie lwowskim, Ukraina).🎁

💕 Każda z klas, na ręce wychowawców lub przewodniczących otrzyma lub otrzymała pudło do którego należy składać przyniesione produkty.

💕 Do pudła została dołączona kartka z informacją na temat akcji, a także pustymi pudełkami, na których należy napisać swoje imię. Po zakończeniu akcji kartkę doklejamy do pudła.

💕 Paczki przynosimy 28 listopada, podczas Dnia Wolontariatu do specjalnie wyznaczonego miejsca na foyer. Stamtąd zostaną przekazane dla dzieci z parafii NMP Fatimskiej w Zimnej Wodzie.

💕🎅 Za każdy gest hojności serdecznie dziękujemy! 💕🎅

Warto sprawdzić
Skip to content