„Zostań Świętym Mikołajem”

18.11.2017 Zobacz wszystkie z kategorii Informacje

Wolontariat „Lolek” zaprasza wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli do włączenia się w akcję pomocy potrzebującym z pobliskich terenów.
 
Dnia 20 listopada 2017r. na drzwiach każdej z klas pojawi się plakat symbolizujący paczkę od Świętego Mikołaja, na której będą znajdowały się puste serduszka. Zadaniem każdej z klas będzie wypełnienie podarunku najbardziej potrzebnymi produktami żywieniowymi oraz środkami czystości tj.
– kasza,
– makaron,
– ryż,
– kawa,
– herbata,
– kakao,
– produkty zbożowe,
– cukier,
– olej,
– konserwy rybne,
– konserwy mięsne,
– owoce w puszkach,
– proszek do prania,
– środki czystości.
 
Warunkiem prawidłowego uzupełnienia paczki jest skompletowanie wszystkich produktów, a także wypełnienie wszystkich serduszek (produkty mogą się powtarzać).
 
JAK KOMPLETOWAĆ PACZKĘ?
1. Za skompletowanie paczki odpowiada klasa, dlatego też wszystkie produkty oddajemy do Przewodniczących klas.
2. Przewodniczący po otrzymaniu produktu wpisuje na plakacie imię i nazwisko osoby, która podarowała produkt odznaczając na plakacie znaczkiem v , że dany produkt jest już w paczce (oraz zapisuje przy imieniu osoby to co przyniosła).
 
CO PO SKOMPLETOWANIU PACZKI?
1. Po skompletowaniu całości paczki osoba odpowiedzialna za zadanie przychodzi ze skompletowaną paczką, a także plakatem do opiekunów wolontariatu w celu weryfikacji wypełnienia zadania.
2. Klasa, która skompletuje paczkę na następny dzień ma „dzień bez mundurka”, a wszyscy uczestnicy akcji (których imiona będą znajdowały się na plakacie) otrzymują pochwały w zeszycie uwag wpisane przez opiekunów wolontariatu.
3. Wszystkie plakaty staną się naszą Mikołajkową dekoracją 7 grudnia.
 
Pamiętajmy jednak, że w całej akcji nie chodzi tylko o dobrą zabawę i pochwały –
KAŻDY PODARUNEK TO UŚMIECH NA TWARZY POTRZEBUJĄCYCH!
Tak więc… DO DZIEŁA! #pomagamy
 
Więcej informacji u p.Józefy Krzysiak lub u p.Pauliny Lenart
Warto sprawdzić
Skip to content