Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 r.

26.06.2020 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 r.

Szanowni Goście
Szanowni Rodzice
Drogie Koleżanki i Koledzy Nauczyciele
Drodzy Uczniowie

Czasem wydaje nam się, ze trudno nas czymś zaskoczyć, że mamy szczególną umiejętność przewidywania pewnych sytuacji. Ale myślę, że wszyscy się ze mną zgodzą, że takiego scenariusza nikt by nie napisał. To, co było takie oczywiste, co wydawało nam się taką zwykłą normalnością, nagle okazało się niedostępne. Myślę, że wszyscy tęsknimy za szkołą, taką, jaką zawsze znaliśmy.

Dzisiaj jednak podsumowujemy cały rok szkolny, który w pierwszym okresie obfitował w liczne sukcesy, uroczystości, inicjatywy nauczycieli i Wasze, drodzy Uczniowie. Samorząd Uczniowski prężnie pracował, organizując różne akcje czy imprezy. Aktywnie działali nasi wolontariusze z Klubu Ośmiu, Wolontariatu Lolek i Klubu Humanitarnego. Bardzo dziękuję, także rodzicom, za wspaniałe imprezy, m.in. Bal Ósmoklasisty, uroczystości, liczne konkursy, zawody sportowe, niezapomniane wycieczki.

Drodzy Uczniowie – jesteśmy dumni z Waszych sukcesów, wygranych konkursów. Udowodniliście, że jesteście uzdolnieni w wielu dziedzinach. Gratulujemy osiągnięć w konkursach przedmiotowych i tematycznych. Podziwiamy Wasze zdolności wokalne, taneczne, recytatorskie czy sportowe. Cieszymy się z Waszych otwartych serc niosących pomoc potrzebującym. Dla Waszych rodziców i dla nas – nauczycieli to prawdziwa radość i duma, że rozwijacie swoje talenty i jesteście otwarci na drugiego człowieka. Dowodem Waszych osiągnięć będą odbierane przez Was nagrody. Wiele nagród wręczyliśmy już podczas uroczystości w trakcie roku szkolnego. Osiągnęliście to dzięki nieustającej pracy własnej ukierunkowanej przez Waszych nauczycieli, a w ostatnich miesiącach bardzo mocno wspierani przez rodziców – za co zarówno rodzicom jak i nauczycielom bardzo dziękuję.


Za chwilę w klasach otrzymacie świadectwa ukończenia kolejnej klasy czy szkoły. Dokument ten jest dowodem na skuteczność Waszych działań i ciężką całoroczną pracę. Dla nauczycieli to największa radość móc wyróżnić swoich uczniów. Dla rodziców to duma, że ich dziecko na miarę swoich możliwości osiągnęło wspaniałe wyniki.


Drodzy Uczniowie, to było trudne „półrocze” dla Was, Waszych rodziców i dla nas – nauczycieli, ale myślę, że oprócz zdobytej wiedzy, jeszcze czegoś nas nauczyło. Tak naprawdę obecnie to Wy sami najlepiej możecie ocenić swoją wiedzę, umiejętności, pracę i zaangażowanie.


Drodzy Absolwenci, przygotowanie się do egzaminów wymagało od Was ciężkiej pracy, dyscypliny i systematyczności. Ale egzaminy już za Wami. Teraz podejmujecie decyzje dotyczące wyboru szkoły średniej. Życzę Wam, aby każdy dostał się do wymarzonej szkoły, a nowy etap edukacji, w który po wakacjach wkroczycie, pozwolił Wam dalej rozwijać swoje umiejętności, realizować marzenia i pasje. Mam nadzieję, że wybrana szkoła spełni Wasze oczekiwania, a czas spędzony w naszej szkole będziecie dobrze wspominać.

Dziękuję Nauczycielom, Wychowawcom i Pracownikom – w tym trudnym okresie wykazali się Państwo ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością. Przejście na zdalne nauczanie wymagało ciężkiej pracy, dokształcania się zwłaszcza w sferze multimedialnej. To zmiana formy i metod pracy. Dziękuję, że jak zawsze, stanęli Państwo na wysokości zadania.

Szanowni Rodzice, bardzo dziękujemy za wspieranie naszych działań w procesie edukacyjnym, za życzliwość i wyrozumiałość szczególnie w tym trudnym okresie. To w dużej mierze Państwo przejęliście zadania szkoły. Bez Waszego wsparcia zdalne nauczanie byłoby niemożliwe. A dzięki naszym wspólnym działaniom wychowujemy dzieci na mądrych ludzi, radzących sobie w każdej sytuacji. Bardzo dziękujemy.

Dziękuję wszystkim, którzy wspierają naszą pracę, Władzom Samorządowym, na czele z Panem Burmistrzem Tomaszem Susiem i Panią Burmistrz Edytą Podmokły, Radzie Rodziców, Panu dyrektorowi Andrzejowi Topie i pracownikom MGOKiS-u oraz Panu Pawłowi Piwowarczykowi, dyrektorowi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach.
Życzę wszystkim, aby czas wakacji był czasem spokojnym, zdrowym i bezpiecznym. Mam nadzieję, że we wrześniu wszyscy spotkamy się w szkołach.

Dziękuję
Aleksander Płoskonka
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Dobczycach

Warto sprawdzić
Skip to content