XVI Miejsko- Gminna Olimpiada Matematyczna

27.05.2019 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

W dniu 21 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Dobczycach odbyła się XVI Miejsko- Gminna Olimpiada Matematyczna dla uczniów klas III edukacji wczesnoszkolnej. Organizatorem tegorocznej olimpiady były Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 2 w Dobczycach. W olimpiadzie uczestniczyło 14 uczniów trzecioklasistów, reprezentantów- wyłonionych drogą eliminacji klasowych, ze wszystkich Szkół Podstawowych z naszej gminy. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 3 części. W pierwszej z nich zawarto 2 zadania rachunkowe, w drugiej części było 6 zadań z treścią, a część 3 obejmowała 2 zadania logiczne. Uczniowie pracowali w czasie 60 minut i mogli zdobyć maksymalnie 38,5 punktów. Poziom wiedzy i umiejętności matematyczne uczniów były dość wyrównane. Powołana komisja bezpośrednio po zakończeniu olimpiady dokonała oceny prac.

Wyniki olimpiady:
I miejsce- Joanna Łabędź – SP w Kornatce oraz Mateusz Molendys – SP w Dziekanowicach II miejsce- Bartosz Kuc- SP 1 w Dobczycach ( klasa III b) oraz Antoni Najman i Mateusz Jaworski SP 1 w Dobczycach ( klasa III a)
III miejsce.- Michalina Wolicka – SP w Stadnikach.


Pozostali uczestnicy Olimpiady to: Kacper Wawrzusiak i Adam Maniecki ( SP Brzączowice), Dawid Maniecki ( SP 1 w Dobczycach), Lena Leśniak- SP w Kornatce, Karol Surma- SP w Stadnikach, Natalia Wania- SP w Dziekanowicach oraz Łukasz Matuła i Kacper Woźniak – SP w Nowej Wsi.
Serdecznie dziękujemy nauczycielom: p. Danucie Głuś, p. Katarzynie Gubała, p. Elżbiecie Manieckiej, p. Grażynie Pudlik, p. Magdalenie Prusak, p. Kazimierze Windak i p. Renacie Zając za przygotowanie uczniów do olimpiady, a wszystkim jej uczestnikom gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.


Uczniowie klas III- reprezentanci naszej szkoły będą mogli dołączyć do grona uczestników Olimpiady w następnym roku szkolnym.

Warto sprawdzić
Skip to content