Wyjazd wolontariatu „Lolek” do Podolan

07.11.2017 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

Ile radości jest w pomaganiu mogli opowiedzieć dzisiejszego dnia uczniowie i opiekunowie wolontariatu „Lolek” działającego w naszej szkole, którzy zaraz po 2 lekcji wybrali się na kilka godzin do naszych przyjaciół z Podolan. Odwiedzamy się regularnie, dzieląc się tym co mamy – naszym uśmiechem, pomocą, pracą, dobrym słowem. Zawsze kiedy tam przyjeżdżamy ładujemy nasze akumulatory na długo, ponieważ każde wspólne spotkanie jest dla nas bezcenne!

„Ludzie tam są tak strasznie przyjaźni i ciepli, że nie musisz się obawiać, że nie znajdziesz z nimi tematu do rozmów. Żegnali nas z takim smutkiem, ciągle wypytywali czy jeszcze ich odwiedzimy… czy przyjedziemy do nich. Będąc tam moim zdaniem dwoma najważniejszymi rzeczami były chęć i odwaga. Kiedy wracaliśmy do szkoły w głowie miałam jedną myśl, że może i ci ludzie są inni ale sercem tacy sami.” – podsumowuje wyjazd wolontariuszka Emilka.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyjątkowego spotkania – naszym Przyjaciołom za zawsze otwarte drzwi, uczniom z wolontariatu „Lolek” za postawę i chęć pomocy, opiekunom wolontariatu za zorganizowanie spotkania, dyrekcji za umożliwienie wyjazdu, a także firmie DobTrans za pokrycie kosztów przejazdu. Nie ma nic cenniejszego niż wspólna pomoc!

Zdjęcia dostępne na: Wyjazd do Podolan

Warto sprawdzić
Skip to content