Wiosenny Dzień Profilaktyki

15.05.2018 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

Wiosenny Dzień Profilaktyki (21.03. 2018 r.)
w SP Nr 2 im. Jana Pawła II  w Dobczycach

Mimo, iż na zewnątrz panowała jeszcze zimowa aura  to w naszej szkole  i naszych sercach zawitała już wiosna. Żabki, pszczółki, biedronki, bociany, żółwie, małe wiosenki i inne ciekawe stroje mogliśmy podziwiać i oceniać w czasie konkursu na najlepsze wiosenne przebranie w klasach I i IV. Wiele radości, emocji i wzruszeń towarzyszyło wszystkim uczestnikom tego konkursu, nie tylko w czasie ogłaszania wyników i rozdawania nagród, ale w ciągu całego dnia. Również w tym dniu, już po raz szósty, miał miejsce Szkolny Dzień Profilaktyki, który jest dniem szczególnym dla naszych uczniów, ponieważ w tym czasie uczestniczą w ciekawych i profesjonalnych zajęciach profilaktycznych oraz innych interesujących wydarzeniach.  Dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia teatrzyku profilaktycznego pt. „Dzieci nie są w sieci – historia Julki” przeznaczonego dla naszych młodszych uczniów, z którego przesłanie było ważne i jasne – czytanie książek jest fajne, ciekawe, rozwija wyobraźnię i pozytywnie wpływa na  rozwój każdego ucznia. Po występnie, prezentacji i ocenie wiosennych strojów nadszedł czas na wręczenie nagród w plastycznym konkursie profilaktycznym „Bez nałogów żyj zdrowo z całych sił”  (kat. I i IV), wszyscy jego uczestnicy zostali wyróżnieni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, ponieważ wszystkie prace zgłoszone na ten konkurs były ciekawe, estetyczne i wykonane na wysokim poziomie. Dalsza część dnia była przeznaczona dla starszych uczniów z klas VII oraz Gimnazjum, gdzie również wręczono nagrody za udział w konkursie multimedialnym (kat. VII, II-III Gim) „Współczesne zniewalacze” oraz zaprezentowano nagrodzone prezentacje. Młodzież uczestniczyła w prelekcji profilaktycznej prowadzonej przez pana Marka Szczotkowskiego „Alkohol – moda czy zniewolenie?”  oraz spotkali się z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach Wydział Prewencji, w czasie którego poznali prawne skutki prawne cyberprzemoy oraz poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą odpowiedzialności „w sieci”. Nagrody we wszystkich  konkursach zostały ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Dobczycach oraz wręczone przez panią Burmistrz Halinę Adamską-Jędrzejczyk oraz Panią Zofię Kozielską (Pełnomocnik Burmistrza ds. Uzależnień), które zaszczyciły nas swoją obecnością w Dniu Profilaktyki i razem z nami świętowały nadejście wiosny, za co bardzo dziękujemy. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zapraszamy za rok.

(organizatorzy: zespół pedagogów)

Zdjęcia dostępne na: https://www.facebook.com/pg/sp2dobczyce/photos/?tab=album&album_id=1997186853934081

Warto sprawdzić
Skip to content