Versmold

30.09.2019 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

W dniach 18-22 września uczniowie najstarszej klasy SP2 wraz z młodzieżą z Zespołu Szkół i SP1 uczestniczyli w wyjeździe do zaprzyjaźnionego Versmold. Wyjazd zorganizowany został przez p. Aleksandrę Szumiec i p. Grzegorza Leśniaka – germanistów z Zespołu Szkół. Opiekunami grupy byli także inni nauczyciele: p. Małgorzata Hujdus i p. Maciej Murzyn. W trakcie pobytu uczniowie mogli zwiedzić stolicę Niemiec, brali udział w warsztatach, w których dyskutowano nad problemami europejskiej młodzieży, emigracji, ekologii. Młodzież uczestniczyła w wykładzie profesora historii z niemieckiej uczelni, w grze miejskiej, tworzyła dom Europy. Miała okazję uczestniczyć w Mszy ekumenicznej i pikiecie ekologicznej tamtejszej społeczności. W wolnym czasie skorzystaliśmy z basenu miejskiego. Był też szoping i zwiedzanie miasta oraz okolicy. Komfortowe warunki zakwaterowania, wspaniała pogoda, życzliwość gości, a także możliwość szlifowania języka angielskiego i niemieckiego uczyniły ten wyjazd wspaniałym przeżyciem. Teraz pozostaje nam oczekiwanie na rewizytę niemieckiej młodzieży w listopadzie. Wszyscy czekamy na Jeny, Markus, Milana i innych oraz pozdrawiamy znanego wszystko dobczycanom Pana Kazimierza Jaworskiego.

Zdjęcia: Versmold