VERSMOLD + DOBCZYCE = „VER-CZYCE”

09.11.2019 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

VERSMOLD + DOBCZYCE = „VER-CZYCE”

Na kilkudniową wizytę przyjechała do Dobczyc grupa młodzieży z partnerskiego miasta Versmold. Dzięki programowi współpracy „Ver-czyce”, młodzież uczestniczy w obustronnych wyjazdach, których celem jest lepsze poznanie partnerskich miast i ich mieszkańców.

W projekcie uczestniczy 25 uczniów z Niemiec i 35 uczniów z Dobczyc, a dokładniej ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Zespołu Szkół w Dobczycach.

Program pobytu w Dobczycach obejmuje między innymi zwiedzanie lokalnej piekarni, Muzeum Regionalnego na Starym Mieście, czy warsztaty z tolerancji, krytycznego myślenia i różnorodności zorganizowane przez „Laboratorium Zmiany” z Opola.

Grupa pojedzie też zobaczyć Kraków z jego atrakcjami. Na zakończenie wizyty zaplanowano wspólną, uroczystą kolację, na której zaprezentowane zostaną europejskie wypieki i specjalnie dla gości, muzyczna niespodzianka.

Organizatorami pobytu w Dobczycach i opiekunami młodzieży z Versmold są Aleksandra Szumiec, Grzegorz Leśniak, ze wsparciem Małgorzaty Hujdus, Macieja Murzyna i Agnieszki Kołodziej.

Projekt współfinansowany jest przez PNWM Deutsch Polnisches Jugendwerk, Starostwo Powiatowe w Myślenicach oraz Gminę i Miasto Dobczyce.

Fot. Aleksandra Szumiec, Grzegorz Leśniak, Małgorzata Hujdus

Warto sprawdzić
Skip to content