Szkolne Przygody Słodziaków

13.11.2019 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.

Dzisiaj zakończyliśmy i podsumowaliśmy II edycję akcji „Szkolne Przygody Słodziaków”. W tym roku czytaliśmy i zaproszeni do naszych klas goście, książkę pt. „Gang Słodziaków. Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany”. Dzielnie zbieraliśmy naklejki ze słodziakami, które były potwierdzeniem codziennego czytania. Każda klasa przygotowała piękne dekoracje klasowe, które wykonane były z elementów nadających się do recykling. Dzięki temu, podczas przygotowań uczniowie rozwijali świadomość ekologiczną.

Podsumowaniem akcji był Dzień Głośnego Czytania. Szkolny hol zamienił się w piękną słodziakową polanę leśną, na której zjawili się uczniowie przebrani za zwierzątka i słodziaki, a także zaproszeni goście, którzy przeczytali dzieciom jedno z opowiadań zawartych w książce. Gościliśmy dzisiaj Zastępcę Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce- Panią Edytę Podmokły, Przewodniczącą Rady Miejskiej w Dobczycach- Panią Małgorzatę Jakubowską, Dyrektora Biblioteki Publicznej w Dobczycach- Pana Pawła Piwowarczyka, autorkę książki „Podania i legendy dobczyckie’, Panią Barbarę Myczkowską- Hankus, bibliotekarkę naszej szkolnej biblioteki- Panią Ewę Tkaczyk, Zastępcę Dyrektora naszej szkoły – Panią Mariolę Dudę oraz Dyrektora naszej szkoły- Pana Aleksandra Płoskonkę.

Uczniowie pilnie słuchali opowieści i znali odpowiedzi na pytania, które zadawali nasi goście. Niespodzianką dla dzieci był lubiany Miś Tuliś, który przyniósł pamiątkowe zakładki dla każdego ucznia. Ostatnim punktem rozrywkowym naszej akcji były tańce integracyjne, które poprowadzili wolontariusze z „Wolontariatu Lolek”.

Pragniemy podziękować wszystkim przybyłym gościom, za wspólne czytanie, pracownikom MGOKiS Dobczyce za pomoc w przygotowaniu sceny i nagłośnienia, niezawodnym Rodzicom, którzy we współpracy z wychowawcami pomogli przygotować piękne dekoracje. Radzie Rodziców dziękujemy za pomoc w przygotowaniu upominków dla każdego ucznia, Pracownikom Biblioteki Pulicznej w Dobczycach za przygotowanie zakładek dla dzieci, Pani Joannie Górnisiewicz za pomoc w dekoracji sceny, wychowawcom za koordynowanie akcji w klasach, a także wolontariuszom i opiekunom Wolontariatu za przygotowanie zabaw integracyjnych dla dzieci. Dziękujemy również za przybycie na naszą uroczystość i wspólne czytanie podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Zdjęcia dostępne na: Szkolne Przygody Słodziaków

Warto sprawdzić
Skip to content