Święto Patrona Szkoły

20.10.2022 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

„Jest dla nas wielkim przykładem i wzorem”
 
Święto Patrona szkoły św. Jana Pawła II
 
W dniu 20 października 2022 roku kolejny już raz obchodziliśmy Dzień Patrona. To święto całej społeczności szkolnej, to dzień szczególny – to pamięć, oddanie i zjednoczenie z Patronem szkoły, którym jest św. Jan Paweł II.
 
Świętowanie tego dnia rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą w kościele, z udziałem pocztu sztandarowego szkoły, uczniów, nauczycieli i rodziców. Eucharystii przewodniczył ks. Bogdan, w czasie której modliliśmy się w intencji całej społeczności szkolnej.
 
Po mszy świętej wszyscy udaliśmy się do szkoły, na aulę widowiskową, gdzie odbyło się najpierw ślubowanie klas pierwszych oraz ślubowanie Samorządu Uczniowskiego. W tym czasie klasy starsze świętowały w klasach przy tradycyjnej kremówce. Następnie udaliśmy się na uroczystą akademię przygotowaną przez klasy 8: 8a, 8b, 8c oraz klasy 3c. Akademię poświęconą Patronowi Szkoły – św. Janowi Pawłowi II przygotowały panie: Alicja Żołnierczyk z pomocą p. Lidii Bełko i Małgorzaty Manieckiej i p. Katarzyny Matogi. Uczniowie przywitali wszystkich zgromadzonych gości i rodziców, a także zaprosili do obejrzenia przygotowanej na ten dzień okolicznościowej akademii.
 
Przygotowany montaż słowno-muzyczny był po to, aby uczcić naszego Patrona i skłonić nas do refleksji i wdzięczności za to, że Ojciec Święty był i nadal jest wśród nas wielką osobowością i na zawsze pozostanie w naszej pamięci wzorem do naśladowania.
 
Po zakończeniu akademii głos zabrali p. dyrektor Aleksander Płoskonka oraz p. Mariola Duda, którzy podziękowali za przygotowanie montażu słowno-muzycznego przybliżającego postać św. Jana Pawła II. W swoim wystąpieniu pani Dyrektor podkreśliła, że Święto Szkoły to czas rozpamiętywania tego, co było, co jest i tego, co będzie.
 
Dyrekcja podziękowała wszystkim przybyłym za obecność.
Następnie był czas na wspólną zabawę przy muzyce.
 
W trakcie uroczystości wykorzystano nowoczesny sprzęt fotograficzny i filmowy pozyskany ze wsparcia finansowego Laboratoria Przyszłości – przedsięwzięcia realizowanego w gminie Dobczyce w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży.
 
 

Lab

#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci

Warto sprawdzić
Skip to content