Święto Patrona Szkoły

22.10.2017 Zobacz wszystkie z kategorii Uroczystości

„Papież szukał młodzieży z nastawieniem, że młodość to nie tylko pewien okres życia człowieka, odpowiadający określonej liczbie lat, ale to czas dany i zarazem, zadany przez Opatrzność. Czas, kiedy młody człowiek szuka odpowiedzi na podstawowe pytania. Szuka nie tylko sensu życia, ale szuka konkretnego projektu, według którego to swoje życie ma zacząć budować.” – tymi słowami rozpoczął uroczystość świętowania Dnia Patrona ks. Bogdan Jeleń.

Następnie uczniowie z klas I, IV, VII oraz II i III Gimnazjum przedstawili najważniejsze wydarzenia z życia św. Jana Pawła II w formie słowno – muzycznej uzupełniając ją o filmiki z wydarzeń związanych z patronem w naszej szkole.

„Nasza szkoła już od 15 lat nosi imię Jana Pawła II” – to słowa, które wybrzmiały podczas apelu. Wspominaliśmy okres dzieciństwa Papieża, jego przygody z górami, sportem, podróżami… Wszystko to łączyliśmy z naszym życiem zostawiając atrybuty związane z tymi wydarzeniami razem z różą przy fotelu symbolizującym naszego patrona. Na końcu odśpiewaliśmy wspólnie Hymn Szkół Jana Pawła II oraz wysłuchaliśmy piosenki przygotowanej przez najmłodsze klasy „Kochamy Cię”. Dzieci zaśpiewały: „Nie mamy dziś tysiąca róż, żeby je tu przed Twym obrazem złożyć móc. Prezentów też nie mamy stu, za to śpiewamy z serca Ci w dzisiejszym dniu”.

„Mam wielkie szczęście, że jestem już drugi raz Dyrektorem Szkoły, który ma wielkiego Patriotę, ale i wielkiego człowieka jako patrona” – zakończył Pan Dyrektor Aleksander Płoskonka dziękując wszystkim, którzy współtworzyli to wydarzenie – uczniom, opiekunom, wychowawcom, rodzicom oraz gościom świętującym razem z nami.

Po apelu starsi uczniowie zgromadzili się w auli na koncert zespołu Full Power Spirit. Muzyka chrześcijańska dopełniła wyjątkowość tego wielkiego dnia dla naszej szkoły. Dziękujemy za przybycie i utworzenie niezwykłej atmosfery!

Więcej na: https://www.facebook.com/pg/sp2dobczyce/photos/?tab=album&album_id=1914269502225817

Warto sprawdzić
Skip to content