Światowy Dzień Rzucania Palenia 2017

06.12.2017 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

Szkoła Podstawowa nr. 2 im. Jana Pawła II w Dobczycach włączyła się w tegoroczne obchody „Światowego Dnia Rzucania Palenia” w dniu 16.11.2017 roku. Działania podjęte miały charakter długofalowy i trwały przez ponad tydzień (14.11.2017r. – 23.11.2017r.).

W ramach akcji:
• przygotowana została na korytarzu szkolnym gazetka tematyczna dotycząca rzucania palenia oraz szkodliwych dla zdrowia skutków palenia papierosów i e-papierosów, ponadto uczniowie mogli zapoznać się z historią powstania tego dnia – odbiorcy: wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice;
• uczniowie klas I SP na lekcjach wychowawczych przygotowywali plakaty profilaktyczne związane z tematem akcji oraz dyskutowali o złych skutkach palenia;
• w klasach starszych (VII SP oraz II-III Gimnazjum) wychowawcy przeprowadzali pogadanki i lekcje wychowawcze związane z tematem szkodliwości palenia 
i zapobiegania temu uzależnieniu;
• klasy IV SP oprócz pogadanek na lekcjach wychowawczych przygotowały prace plastyczne związane z tematem rzucania palenia oraz skutków palenia papierosów, 
w czasie przygotowania prac wykazali się kreatywnością i dużą wiedzą merytoryczną, zakończeniem obchodów „Światowego Dnia Rzucania Palenia” była wystawa prac uczniów, ciesząca się bardzo dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodszych uczniów oraz rodziców;
• wszyscy uczniowie, którzy czynnie włączyli się w niniejszą akcję lub przygotowali prace plastyczne otrzymali drobne upominki w postaci słodyczy, pamiątkowych naklejek oraz dyplomów pod hasłem „Światowego Dnia Rzucania Palenia”.

Zdjęcia dostępne na stronie: Światowy Dzień Rzucania Palenia

Warto sprawdzić
Skip to content