Spotkanie z podróżnikiem

13.12.2017 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

Poznać Japonię – spotkanie z podróżnikiem Samuel Kempski z grupy podróżniczej TRZASK, odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Dobczycach. TRZASK to grupa młodych ludzi, których pasją jest poznawanie świata i ciekawych ludzi. Realizują swoje marzenia, a jednocześnie spotykają się z młodzieżą szkolną, aby podzielić się nie tylko swoimi wrażeniami i doświadczeniami z podróży, ale także by pokazać, ze po marzenia warto sięgać i je spełniać. Spotkanie w SP nr 2 poświęcone było Japonii – kulturze tego kraju, obyczajom, zaskoczeniom, jakie towarzyszą odwiedzającym Japonię Europejczykom.
Samuel Kempski, opowiadał uczniom m.in. o gejszach, o mentalności Japończyków, o kulturze bycia. Opowiedział o wizycie w Hiroszimie – w niedalekim sąsiedztwie epicentrum wybuchu bomby atomowej. Pan Samuel opowiedział o samej historii Hiroszimy, ale także o niezwykłym spotkaniu – z Keiko Ogura – świadkiem wybuchu bomby atomowej, która przeżyła tenże gdy była ośmiolatką. Pani Keiko opowiadała o życiu w trakcie wojny, o dniu wybuchu bomby i o kolejnych dniach, miesiącach, i latach po katastrofie, która bardzo mocno odcisnęła się na całym jej życiu.  Opowiadania Samuela Kempskiego uzupełniały barwne slajdy – zdjęcia z podróży po Japonii. Nie zabrakło także gadżetów i rekwizytów.
O podróżach grupy, o ciekawostkach świata, do których docierają, można przeczytać na stronie: www.trzask.pl

Zdjęcia dostępna na: Spotkanie z podróżnikiem

 

Warto sprawdzić
Skip to content