Ślubowanie klas I

20.10.2022 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

20 października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klas I.
W uroczystości brali udział uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami i Rodzicami, Dyrekcja Szkoły, zaproszeni goście oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Dyrektor szkoły dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!
Na początku uroczystości odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klas pierwszych oraz klas trzecich. Pana dyrektor złożył życzenia wielu sukcesów w nauce wszystkim uczniom. Potem uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a od Rady Rodziców słodki upominek- pyszny tort. Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek zorganizowany przez swoich rodziców.
Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!
 
Zdjęcia z uroczystości –> tutaj
 
W trakcie uroczystości wykorzystano nowoczesny sprzęt fotograficzny pozyskany ze wsparcia finansowego Laboratoria Przyszłości – przedsięwzięcia realizowanego w gminie Dobczyce w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży.
 
 

Lab

Warto sprawdzić
Skip to content