Segregacja śmieci

28.01.2021 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

Zaraz po feriach na szkolnych korytarzach pojawiły się różnokolorowe kosze na śmieci zakupione po to abyśmy wspólnie zadbali o segregację śmieci. 🗑 W projekcie „Być jak Ignacy” w którym biorą udział uczniowie klasy 4a dowiedzieliśmy się po co segreguje się odpady, dlatego dzielimy się z Wami naszą wiedzą:
Recykling pozwala na oszczędność energii, surowców i środowiska naturalnego. Każda wykorzystana ponownie szklana butelka to oszczędność energii potrzebnej do oświetlenia pokoju żarówką przez 4 godziny. Przetworzenie tony aluminium to oszczędność 700 kilogramów ropy naftowej. A z 35 butelek PET można wykonać jedną bluzę polarową. Poddane recyklingowi odpady to także mniej wysypisk, więcej drzew!
Dlatego pamiętajcie: segregujemy śmieci!
🌳🌳🌳