„Niektórzy lubią poezję”

08.04.2018 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

12 marca 2018 roku wraz z Julką Piwowarczyk wzięłyśmy udział w VII Małopolskim Konkursie Recytatorskim “Niektórzy lubią poezję” organizowanym przez Katolickie LO w Krakowie. Przegląd ten w tym roku dotyczył twórczości Haliny Poświatowskiej – jednej z najbardziej cenionych polskich poetek. Towarzyszyły nam jeszcze cztery uczennice naszej szkoły – Emilia Małż, Zuzanna Salawa, Wiktoria Starmach i Nikola Michalak. Atmosfera na konkursie była bardzo przyjazna, miałyśmy także czas na powtórzenie swoich wierszy. Niezwykle profesjonalne i życzliwe jury już po występach udzieliło nam wskazówek i pochwał. Tydzień później, 19 marca, odbyło się ogłoszenie wyników. Podekscytowane oczekiwałyśmy na werdykt, który okazał się pozytywny – ja, Julka i Emilka otrzymałyśmy wyróżnienia, a Wiktoria została nagrodzona I miejscem. Na finale przeglądu odbyła się krótka prelekcja na temat dykcji i występowania. Mogłyśmy także posłuchać wspaniałych interpretacji utworów Poświatowskiej w wykonaniu nagrodzonych uczestników.

Serdecznie dziękujemy naszym polonistkom – p. Renacie Starmach i p. Marii Dąbrowskiej-Piwowarczyk – za przygotowanie i motywację.

Sara Chrast 7a

Warto sprawdzić
Skip to content