„Nie czekaj – ratuj!”

23.01.2020 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

NIE CZEKAJ – RATUJ!

Projekt społeczny realizowany w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii” przez licealistki z ll LO w Myślenicach. Polega on na przeprowadzeniu szeregu akcji związanych z tematyką pierwszej pomocy, które mają na celu przede wszystkim uświadomienie społeczeństwu (zarówno młodszemu, jak i starszemu) jak ważna jest szybka reakcja w przypadku zagrożenia życia.

Postaramy się zachęcić ludzi poprzez szkolenia, fanpage na Facebooku do podjęcia – w razie potrzeby – działań ratujących życie. Często ludzie nie zdają sobie sprawy, jak ważna może okazać się ich reakcja w przypadkach zagrażających życiu czy zdrowiu drugiej osoby. Nie wiedzą lub boją się podjąć jakiegokolwiek działania ratującego zdrowie lub życie osób poszkodowanych. Trzeba dążyć do zmiany nastawienia ludzi, a przede wszystkim młodzieży i dzieci, bo to właśnie od nich może zależeć kiedyś czyjeś życie. Uważamy, że pierwszej pomocy przedmedycznej powinien uczyć się każdy od lat najmłodszych.

W projekcie „NIE CZEKAJ – RATUJ” zajmujemy się właśnie tą tematyką – nauczamy młodych ludzi zasad postępowania w różnych wypadkach, zdarzeniach tak, aby nigdy nie bali się działać. Pamiętajmy, że sam telefon na numery alarmowe wiele znaczy i jest już pierwszą pomocą.

Jeśli zainteresował Cię ten temat i chciałbyś dowiedzieć się o nim więcej, to zapraszamy na nasz fanpage na FB: „Nie czekaj – RATUJ!”

__________

Projekt realizowany przez absolwentkę naszej szkoły – Monikę Ślusarczyk

Warto sprawdzić
Skip to content