„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”

29.11.2020 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

Szkoła realizuje projekt „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Nasze klasy drugie prowadziły działania pod tytułem „Czytam z klasą”. Uczniowie poznali m. in. takie pozycje jak: Drzewo do samego nieba, baśnie H. Ch. Andersena, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek, Dziewczynkę z parku i inne. Dzieci prowadziły tzw. lekturowniki – odpowiadały na pytania, wykonywały rysunki. W tych działaniach drugoklasistów i nauczycieli wspierała biblioteka szkolna.
Oprócz tego nasi uczniowie zachęcali innych do czytania tworząc galerię zdjęć „Czytam wszędzie” – można było ich oglądać na holach szkolnych i klasowych gazetkach.
Napotykaliśmy różne trudności w realizacji tego zamierzenia. W ciągu tego roku szkolnego po raz drugi odbywa się zdalne nauczanie. Dlatego wszystkim którzy wzięli udział w tym projekcie należą się serdeczne podziękowania. Więcej na: Facebook
Warto sprawdzić
Skip to content