Młodzi odkrywcy odwiedzają AGH

08.02.2018 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

Młodzi odkrywcy wybrali się do Akademii Górniczo- Hutniczej!

7 lutego najmłodsi uczniowie naszej szkoły wybrali się na ciekawe pokazy reakcji fizycznych i chemicznych, które prezentowała jedna z studentek AGH. Podczas prezentacji uczniowie obserwowali efekty łączenia różnych substancji chemicznych. Okazało się, ze kilkoro uczniów interesuje się takimi zjawiskami. Być może w przyszłości będą uczęszczać na zajęcia tejże uczelni. Następnie wybraliśmy się do Muzeum AGH, gdzie poznaliśmy stroje galowe górników, elementy ich stroju roboczego i oficjalnego. Każdy miał okazję przymierzyć czako. Dalej przeszliśmy do sali doświadczeń, gdzie studenci prezentowali nam rozmaite doświadczenia tj. Toczenie kul po równi prostej i równi pochyłej, łóżko „Fakira” zbudowane z 7000 gwoździ, przeciąganie liny, oglądaliśmy jak powstają wiry wodne. Po warsztatach wybraliśmy się na film „Pszczółka Maja. Miodowe Igrzyska”. Już wiemy, dlaczego warto pracować w grupie, że warto się wspierać. Pozdrawiamy! Zdjęcia dostępne na: Młodzi odkrywcy

Warto sprawdzić
Skip to content