MiŚsion for Boliwia – podaruj pluszaka potrzebującym

27.09.2017 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

„Tyle masz – ile dasz” – to hasło, które gościło dzisiaj na ustach każdego ucznia naszej szkoły.
Od samego rana na foyer gromadziły się klasy razem z pluszakami, które zostały ofiarowane jako dar serca dla dzieci z Boliwii. ”

Zobaczcie ile ich jest! I wyobraźcie sobie, że każdy pluszak to uśmiech dziecka, które go otrzyma” – mówiła Pani Dyrektor Józefa Krzysiak, opiekun wolontariatu „Lolek”. Po zajęciu miejsc oglądnęliśmy audio prezentacje podsumowującą nasze zeszłoroczne działania wolontariatu. Oprócz misiów uczniowie przekazali pozdrowienia dla naszych przyjaciół w formie kartki na której własnoręcznie napisali kilka słów i namalowali obrazki. Za chęć pomocy oraz zaangażowanie w służbę drugiemu człowiekowi najmłodsi uczniowie otrzymali pamiątkowe naklejki z hasłem „umiem się dzielić”. Byli oni bardzo dzielni, ponieważ wiele razy mogliśmy zauważyć, że czasami rozstanie z ulubionym misiem nie było łatwe, jednak „wiemy, że dzieci nie mają takich zabawek jak my” – mówili uczniowie z klasy czwartej. Po chwili dzielenia się zabawkami nadszedł czas na wspólną zabawę ze sobą nawzajem. Utworzyliśmy wielkie koło, które przepełniliśmy wzajemną życzliwością podczas tańca „Misie dwa”. Podsumowaniem zabawy był taniec integracyjny przeprowadzony przez Panią Paulinę oraz wolontariuszy.

Radości nie było końca! Za równo u najmłodszych uczniów jak i gimnazjalistów. To dzień, w którym każdy z nas mógł zauważyć, że więcej radości otrzymujemy ofiarowując… nawet coś co jest dla nas zwykłą codziennością!

Pragniemy serdecznie podziękować dzieciom, młodzieży i ich rodzicom za każdy pluszak złożony w naszym sercu na foyer. Dziękujemy wolontariuszom oraz opiekunom z wolontariatu „Lolek”, Dyrekcji, a także nauczycielom za możliwość zorganizowania wydarzenia, a także wszystkim którzy pomagali w organizacji MIŚsion form Boliwia.

no images were found

Warto sprawdzić
Skip to content