Maraton Pisania Listów

04.12.2017 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

Jutro, 5 grudnia odbędzie się w naszej szkole „Maraton Pisania Listów”. Akcja polega na pisaniu jednego z dwóch wybranych przez Samorząd Uczniowski listów w celu uwolnienia niesłusznie skazanych. Każdy z uczniów otrzyma kartkę do pisania oraz treść listu do przepisania. Należy zabrać ze sobą długopis.

Osoby, które wspieramy to:
NI YULAN – Chiny – Eksmitowana i nękana za obronę praw lokatorów. Ni Yulan, była prawniczka, od lat jest prześladowana za obronę praw lokatorów. Pomogła wielu osobom wyrzuconym z domów w wyniku realizacji lukratywnych projektów budowlanych. W odpowiedzi władze ją nękały, inwigilowały, aresztowały i wielokrotnie eksmitowały. Raz została pobita tak mocno, że teraz musi używać wózka inwalidzkiego. Ni Yulan nadal pomaga ludziom bronić swoich praw. Czas, żebyśmy stanęli w jej obronie. Wezwij władze Chin do zaprzestania nękania Ni Yulan. Film: https://www.youtube.com/watch?v=N40VqEigazM

FARID I ISSA- Izrael. Zarzuty za protest przeciwko zbrodniom wojennym. Farid al-Atrash i Issa Amro podejmują działania przeciwko izraelskim osiedlom, które zaczęły powstawać w 1967 roku na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy i w świetle prawa międzynarodowego są nielegalne. Stanowią zbrodnię wojenną będącą wynikiem 50-letniej okupacji terenów Palestyny przez Izrael. Są aktywistami, którzy nie stosują przemocy i dzielnie znoszą nieustanne ataki ze strony żołnierzy oraz mieszkańców. W lutym 2016 roku Issa i Farid uczestniczyli w pokojowym marszu przeciwko izraelskim osiedlom i izraelskiej okupacji. W rezultacie aktywistom postawiono absurdalne zarzuty, by uniemożliwić im dalszą działalność na rzecz praw człowieka. Wezwij władze Izraela do natychmiastowego wycofania zarzutów przeciwko Faridowi i Issie. Film: https://www.youtube.com/watch?v=KiRew16Pq8Q

Następnie listy będą przesłane do władz państwowych.

Lista klas, które piszą listy:
? 1 lekcja: 3a, 3e – sala lekcyjna
? 2 lekcja: 2a, 2c, 4c – sala lekcyjna
? 3 lekcja – 2g, 2d – sala konferencyjna
? 4 lekcja – 3c, 3b – sala konferencyjna
? 5 lekcja – 2f, 3d – sala konferencyjna
? 6 lekcja – 2e, 7b – sala konferencyjna
? 7 lekcja – 3f, 2b – sala konferencyjna
? 8 lekcja 7a – sala konferencyjna
Klasy 4a oraz 4b pisały listy w ustalonych przez SU datach.

Samorząd Uczniowski przyjdzie po uczniów na wyznaczonych lekcjach. Osoby chętne udadzą się na wskazane miejsce. Pisanie listów nie jest obowiązkowe, jednak serdecznie zapraszamy każdego do udziału. Dziękujemy! 

Warto sprawdzić
Skip to content