Maraton Pisania Listów

06.12.2017 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

„Maraton Pisania Listów” to coroczna akcja wspierająca niesłusznie skazanych organizowana przez Samorząd Uczniowski. W tym roku odbył się on 5 grudnia i trwał 8 lekcji! Członkowie SU wywoływali poszczególne klasy do pisania listów i w tym celu zabierali uczniów do Sali Konferencyjnej.

Osoby, które wspieraliśmy to:
– NI YULAN – Chiny – Eksmitowana i nękana za obronę praw lokatorów. Ni Yulan, była prawniczka, od lat jest prześladowana za obronę praw lokatorów. Pomogła wielu osobom wyrzuconym z domów w wyniku realizacji lukratywnych projektów budowlanych. W odpowiedzi władze ją nękały, inwigilowały, aresztowały i wielokrotnie eksmitowały. Raz została pobita tak mocno, że teraz musi używać wózka inwalidzkiego. Ni Yulan nadal pomaga ludziom bronić swoich praw. Czas, żebyśmy stanęli w jej obronie. Wezwij władze Chin do zaprzestania nękania Ni Yulan. Film: https://www.youtube.com/watch?v=N40VqEigazM

– FARID I ISSA- Izrael. Zarzuty za protest przeciwko zbrodniom wojennym. Farid al-Atrash i Issa Amro podejmują działania przeciwko izraelskim osiedlom, które zaczęły powstawać w 1967 roku na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy i w świetle prawa międzynarodowego są nielegalne. Stanowią zbrodnię wojenną będącą wynikiem 50-letniej okupacji terenów Palestyny przez Izrael. Są aktywistami, którzy nie stosują przemocy i dzielnie znoszą nieustanne ataki ze strony żołnierzy oraz mieszkańców. W lutym 2016 roku Issa i Farid uczestniczyli w pokojowym marszu przeciwko izraelskim osiedlom i izraelskiej okupacji. W rezultacie aktywistom postawiono absurdalne zarzuty, by uniemożliwić im dalszą działalność na rzecz praw człowieka. Wezwij władze Izraela do natychmiastowego wycofania zarzutów przeciwko Faridowi i Issie. Film: https://www.youtube.com/watch?v=KiRew16Pq8Q

Podczas pisania listów wyświetlany był film na temat wyżej wymienionych postaci. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tą inicjatywę: Dyrekcji i nauczycielom za możliwość przeprowadzenia akcji, Samorządowi Uczniowskiemu i jego opiekunom za zorganizowanie wydarzenia oraz czuwanie nad jego przebiegiem, a także każdemu uczniowi, który włączył się w pomoc potrzebującym! Dziękujemy także RCOS za udostępnienie Sali Konferencyjnej.

Zdjęcia dostępne na stronie: Maraton Pisania Listów

Warto sprawdzić
Skip to content