Karta rowerowa

30.05.2019 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

Przypominamy, że w dniu jutrzejszym (31 maja 2019r.) nasi czwartoklasiści przystąpią do egzaminu praktycznego na kartę rowerową.

Kartę rowerową można uzyskać po osiągnięciu wieku 10 lat oraz zdaniu egzaminu sprawdzającego kwalifikacje. Egzamin przeprowadzony będzie na placu manewrowym znajdującym się obok szkoły. W razie opadów deszczu egzamin zostanie przesunięty na inną godzinę lub w razie potrzeby na inny termin.

Egzamin praktyczny obejmuje:

• przygotowanie roweru do jazdy,
  • jazda rowerem na wprost- ruch prawostronny,
  • reagowanie na znaki drogowe- przejście dla pieszych (ustępowanie pierwszeństwa pieszemu),
  • zmiana pasa ruchu,
  • ósemka – pierwszy przejazd techniczny bez podpórek i bez najeżdżania na linie,
  • slalom,
  • hamowanie w polu końcowym.

Uczniowie zabierają ze sobą rowery oraz kask (istnieje możliwość pożyczenia od kolegów). Osoby, które nie doniosły zdjęcia proszone są o jak najszybsze dostarczenie go do nauczyciela techniki.

Harmonogram egzaminu:

• klasa IVc – godz.8:00 – 9:00
  • klasa IVa – godz.9:20 – 10:20
  • klasa IVb – godz.10:30 – 11:30
    Harmonogram może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz na przedłużenia wynikające z przyczyn niezależnych od nas. O wszystkim uczniowie zostaną poinformowani.
  • Dziękujemy za wyrozumiałość i mamy nadzieję, że pogoda dopisze!