24.12.2019 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

Tradycją w naszej szkole są Wigilie klasowe organizowane przez wszystkie klasy, wychowawców, nauczycieli. Tego dnia wszyscy akcentują zbliżające się Święta i Wigilię. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie spotykają się w swoich klasach, wspólnie łamiąc się opłatkiem i składając życzenia, kolędując oraz spożywając razem pyszności.

Cała społeczność szkolna spotkała się na auli, by podziwiać Jasełka ,jakże pełne wzruszeń.

Jasełka, to czas wspólnego przeżywania narodzenia Syna Bożego. Przez kilka tygodni uczniowie klasy VI B, III A oraz wolontariatu ,,Lolek” pod opieką wychowawców, przygotowywali się do wystąpienia, aby dzisiaj tuż przed świąteczną przerwą, pojawić się w przepięknej scenografii na scenie RCOSU.

Aktorzy, ale z jakże niesamowitym talentem. W odpowiednio dobranych strojach, w sposób niezwykle poruszający przekazali historię Bożego Narodzenia. Wcielając się w rolę postaci biblijnych, wprowadzają zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój, poprzez śpiew i piękny anielski taniec, a następnie zachęcają do wspólnego kolędowania. I tak jest co roku, ale co roku inaczej…

Każdy z nas przeżywa wszystko od nowa i gromadzi w sercu niezapomniane przeżycia.

Na zakończenie zgromadzeni wysłuchali świątecznych życzeń,rozdano nagrody za konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną w języku angielskim i niemieckim, a także wśród uczniów klas I-III i rozeszli się do sal, w których tradycyjnie odbyły się klasowe spotkania wigilijne. Zdjęcia dostępne na: Jasełka.