„Głodnych nakarmić” – wspieramy Kuchnię św. Brata Alberta w Zakopanem

12.03.2018 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

Wolontariat „Lolek” zaprasza wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli do włączenia się w akcję „Głodnych nakarmić” – wspieramy kuchnię św. Brata Alberta w Zakopanem

Dnia 12 marca 2018r. na drzwiach każdej z klas pojawi się plakat symbolizujący pusty koszyk obok którego będą znajdowały się bochenki chleba. Zadaniem każdej z klas jest wypełnienie koszyka najbardziej potrzebnymi produktami żywieniowymi oraz środkami czystości tj. 
kasza, makaron, ryż, kawa, herbata, kakao, produkty zbożowe, cukier, olej, konserwy rybne, konserwy mięsne, owoce w puszkach, proszek do prania, środki czystości.

Produkty można składać do przewodniczących klas już od poniedziałku – jednak finał akcji odbędzie się w dniu zakończenia rekolekcji wielkopostnych – 14 marca 2018r. (środa). Przewodniczący klas zostaną w tym dniu poproszeni o przyniesienie uzbieranych produktów, a także uzupełnionych plakatów po Mszy Świętej na foyer. 

JAK KOMPLETOWAĆ PACZKĘ?
1. Za skompletowanie paczki odpowiada klasa, dlatego też wszystkie produkty oddajemy do Przewodniczących klas.
2. Przewodniczący po otrzymaniu produktu wpisuje na plakacie imię i nazwisko osoby, która podarowała produkt.

CO PO SKOMPLETOWANIU PACZKI?
1. 14 marca 2018r. (środa) po mszy świętej rekolekcyjnej przewodniczący klas oraz przedstawiciele przyjdą ze skompletowaną paczką na foyer w celu weryfikacji wypełnienia zadania.
2. Klasy, które skompletują paczkę – tzn. wypełnią wszystkie bochenki imionami lub jeśli 80% klasy weźmie udział w akcji na następny dzień mają „dzień bez mundurka”, a wszyscy uczestnicy akcji (których imiona będą znajdowały się na plakacie) otrzymują pochwały w zeszycie uwag wpisane przez opiekunów wolontariatu.
3. Wszystkie plakaty staną się naszą wielkopostną dekoracją.

Pamiętajmy jednak, że w całej akcji nie chodzi tylko o dobrą zabawę i pochwały – KAŻDY PODARUNEK TO UŚMIECH NA TWARZY POTRZEBUJĄCYCH! Tak więc… DO DZIEŁA! #pomagamy Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji KrakowskiejŚwiatowy Dzień Ubogich – Archidiecezja Krakowska

Więcej na temat Kuchni św. Brata Alberta w Zakopanem: http://www.swrodzina.net/kategoria/32

 

Warto sprawdzić
Skip to content