Dzień Ziemi 2018

16.05.2018 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

10 maja 2018 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Ziemi. Wzięli w niej udział uczniowie klas 1a, 1b, 1c, 4a, 4c oraz 7a. W pierwszej scenie przenieśliśmy się do lasu, w którym spokojne dotąd życie leśnych stworzeń zakłóciło pojawienie się grupy dzieci, hałasujących i zaśmiecających środowisko. Na szczęście zwierzątka i drzewa wraz z Matką Ziemią przekonały intruzów, aby szanowali piękną przyrodę i naprawili szkody, które sami wyrządzili. Dzieci z klasy 1b skierowały do Ziemi życzenia, aby zawsze była piękna i czysta. Następnie odwiedziliśmy stolicę Małopolski, czyli Kraków. Miasto to od wielu lat zmaga się z niebezpiecznym zjawiskiem, jakim jest smog. Oglądając wiadomości, dowiedzieliśmy się, co jest jego przyczyną i w jaki sposób możemy mu zapobiegać. Wiedzą o smogu podzielili się z nami uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w sondzie na temat ochrony środowiska. Akademię uświetnił występ Zuzi Zbożeń z klasy 7a, która wykonała wspaniały układ choreograficzny z obręczą. Podsumowaniem uroczystości były słowa świętego Jana Pawła II, który powiedział: „Zwracam się w szczególny sposób do tych , którym została powierzona odpowiedzialność za ten kraj i za jego rozwój , aby nie zapomnieli o obowiązkach chronienia go przed ekologicznym zniszczeniem!
Niech tworzą programy ochrony środowiska i czuwają nad ich skutecznym wprowadzeniem
w życie!”

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w organizacji tego wydarzenia, a przede wszystkim Rodzicom uczniów klas pierwszych za przygotowanie wspaniałych kostiumów zwierzątek i drzew!

Zdjęcia dostępne na stronie: DZIEŃ ZIEMI

Warto sprawdzić
Skip to content