Dzień Otwarty Wolontariatu „Lolek”

04.12.2018 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

„Za Jego przykładem… POMAGAM!” – pod tym hasłem odbył się Dzień Otwarty Wolontariatu, którego celem było ukazanie różnych form pomocy potrzebującym. Od samego rana foyer wypełniło się wolontariuszami, którzy zapraszali do stref zachęcając do podzielenia się tym co mamy. Były to rzeczy za równo materialne jak i nie. Na stanowiskach mogliśmy rozwiązać quizy, zapewnić wsparcie pamięcią, wysłać lub przekazać listy do chorych dzieci włączając się w akcje „Marzycielska Poczta”, mogliśmy wesprzeć Boliwię, a także osobę chorą poprzez wymianę losów i kiermasz ciast, mogliśmy oddać ręczniki, koce, ubrania na rzecz uchodźców w Grecji, a także złożyć comiesięczne zakrętki z których dochód zostanie przekazany dla osoby walczącej z nowotworem. Nie zabrakło ciekawych instruktaży pierwszej pomocy oraz zabaw integracyjnych w rytmie znanych melodii. Na uwagę zasługiwały przyniesione przez uczniów misie, które ubarwiły nasze foyer i które trafią do potrzebujących dzieci z Kambodży i Kresów.
 
Serdecznie dziękujemy za olbrzymie wsparcie! Ten dzień był wyjątkowy, bo sami go takim utworzyliśmy. Dziękujemy całemu wolontariatowi „Lolek”, dyrekcji, rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, uczniom za pomoc w organizacji tego dnia. Dziękujemy za Wasze świadectwo i olbrzymią hojność, którą mogliśmy dostrzec kolejny raz! Dziękujemy Szkoła Podstawowa w Czasławiu za współorganizacje i odwiedziny. Dziękujemy naszym ofiarodawcom za przekazane rzeczy na wymianę losów.

 

Warto sprawdzić
Skip to content