Diecezjalny Konkurs Plastyczny – Duch Święty i Jego dary.

08.01.2018 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

Diecezjalny Konkurs Plastyczny

Duch Święty i Jego dary.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od I do IV i będzie przebiegał w dwóch grupach wiekowych:

1. a)    Młodsza grupa wiekowa – uczniowie klas I i II szkół podstawowych
  2. b)   Starsza grupa wiekowa– uczniowie klas III i IV szkół podstawowych.

Warunki uczestnictwa

Każdy uczestnik konkursu wykonuje indywidualnie jedną pracę w formacie nie mniejszym niż A3, stosując wybrane przez siebie techniki plastyczne takie jak: rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, grafika itp. Konkurs nie obejmuje prac przestrzennych. Format mniejszy niż A3 jest dopuszczalny tylko w przypadku prac wykonywanych na szkle. Prace przestrzenne oraz w innych formatach niż określone w regulaminie nie będą brane pod uwagę.

Ocenianie prac

Przy ocenie prac konkursowych będą brane pod uwagę – obok wartości artystycznych – przede wszystkim samodzielność wykonania oraz wkład pracy dzieci.

Prace należy złożyć do 2 lutego 2018r do katechetów uczących w danej klasie.