Ogłoszenia ikonka Nowa strona w trakcie uruchamiania - przepraszamy za utrudnienia

„Białe noce w bibliotece, czyli tydzień z kulturą skandynawską.”

27.10.2017 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie organizował cykl wydarzeń o charakterze kulturalno – naukowym pt. „Białe noce w bibliotece, czyli tydzień z kulturą skandynawską.” W dniu 25 X 2017r. nasi uczniowie wraz z nauczycielami mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z pisarzem Martinem Widmarkiem. Moderatorem tego spotkania była p. Barbara Gawryluk – tłumacz związku Martina Widmarka i dziennikarz Radia Kraków. Książki p. Martina zostały przetłumaczone na 36 języków. Jest bardzo popularnym pisarzem w Szwecji, uzyskał kilkakrotnie nagrodę najlepszego pisarza dla dzieci powyżej 6 roku życia. Jest tak samo lubiany i popularny jak Astrid Lindgren. Spotkanie p. Widmarkiem przebiegało w bardzo koleżeńskiej atmosferze, dzięki p. Gawryluk. Autor promował czytelnictwo, opowiadał jak pisarze dla dzieci, przedstawiał dwie swoje powieści, które również ukażą się na polskim rynku wydawniczym.

Nasi partnerzy