„Białe noce w bibliotece, czyli tydzień z kulturą skandynawską.”

27.10.2017 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie organizował cykl wydarzeń o charakterze kulturalno – naukowym pt. „Białe noce w bibliotece, czyli tydzień z kulturą skandynawską.” W dniu 25 X 2017r. nasi uczniowie wraz z nauczycielami mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z pisarzem Martinem Widmarkiem. Moderatorem tego spotkania była p. Barbara Gawryluk – tłumacz związku Martina Widmarka i dziennikarz Radia Kraków. Książki p. Martina zostały przetłumaczone na 36 języków. Jest bardzo popularnym pisarzem w Szwecji, uzyskał kilkakrotnie nagrodę najlepszego pisarza dla dzieci powyżej 6 roku życia. Jest tak samo lubiany i popularny jak Astrid Lindgren. Spotkanie p. Widmarkiem przebiegało w bardzo koleżeńskiej atmosferze, dzięki p. Gawryluk. Autor promował czytelnictwo, opowiadał jak pisarze dla dzieci, przedstawiał dwie swoje powieści, które również ukażą się na polskim rynku wydawniczym.

Warto sprawdzić
Skip to content