Projekt badawczy z biologii

19.04.2023 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

Klasa 5a w ostatnim czasie w ramach lekcji biologii realizowała projekt badawczy sprawdzając wpływ różnych czynników na kiełkowanie nasion fasoli. Uczniowie z dużym zaangażowaniem podjęli się wykonania zdania. Utrwalili tym samym etapy metody naukowej obejmujące: obserwację, sformułowanie problemu badawczego, postawienie hipotezy, przeprowadzenie doświadczenia, analizę wyników, sformułowanie wniosku. Przekonali się także, że wykonywanie doświadczeń i obserwacji jest bardzo dobrym źródłem wiedzy biologicznej, a wykonywanie ich nie zawsze przynosi spodziewane rezultaty. Sprawdzili także jakie cechy powinien mieć dobry badacz zauważając jednocześnie, że praca naukowca wcale prosta nie jest i wymaga systematyczności a czasem wielu powtórzeń. Poniżej rezultaty ,,pracy naukowej” uczniów.

Śledź mnie na Facebook

Grant 3