„Wylosuj Anioła”

09.11.2019 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

Akcja „Wylosuj Anioła” jest projektem autorskim Fundacji „Gdy Liczy się Czas”.
Polega ona na pisaniu kartek oraz ich adresowaniu do dzieci odbywających leczenie na oddziałach onkologii. Projekt powstał z inicjatywy rodziców dzieci dotkniętych chorobą nowotworową. Lęk, ból, niepewność towarzyszą dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Kartki od Aniołów mają przywrócić im nadzieję, radość, poczucie bezpieczeństwa, stwarzając także szansę nawiązania nowych przyjaźni, tak kluczowych w okresie odczuwanej samotności. Oprócz kartki akcja zaleca stałą pamięć oraz wsparcie modlitewne dziecka, które choruje.
_____
W naszej szkole akcja rozpoczyna się 12 listopada i potrwa aż do 22 listopada. W tym czasie każdy z uczniów może stać się czyimś Aniołem Stróżem, a przez co być wsparciem oraz radością dla tych, którzy tego potrzebują.
_____
Nasi wolontariusze 12 listopada wyruszą do klas, by zachęcić do włączenia się w inicjatywę. Przez te dni będziemy mieli szansę przygotować kartkę (własnoręczną lub kupioną) oraz wypełnić ją motywującymi słowami. Przykładowe słowa wsparcia dla chorych dzieci znajdują się na gazetce wolontariatu (obok sali religijnej). Kartka powinna być starannie przygotowana oraz zawierać słowa motywujące do życia, pełne nadziei oraz takie jakie sami chcielibyśmy otrzymać. Może być skierowana za równo do chłopca jak i do dziewczyny.
_____
Nasi wolontariusze zbiorą karki 22 listopada – osobno zostaną zebrane kartki dla chłopców, osobno dla dziewcząt. Każdy kto napisze kartkę otrzyma obrazek motywujący do dalszego wsparcia osoby chorej poprzez modlitwę. Następnie kartki zostaną przesłane tam gdzie ich miejsce – do rąk dzieci chorych, które na to czekają!

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję. Więcej informacji na stronie: http://wylosujaniola.com/nasze-anielskie-akcje/wylosuj-aniola/

Warto sprawdzić
Skip to content