11.03.2020 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

Szanowni Rodzice

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Dobczycach informuje, że w związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone.

Oznacza to, że w dniach 12  i 13 marca br. szkoła prowadzić będzie tylko zajęcia opiekuńcze dla dzieci, którym  rodzice nie są w stanie zapewnić opieki. Natomiast od  dnia 16 do 25 marca br. w szkole nie będą odbywać się zajęcia dydaktyczno – wychowawcze i opiekuńcze. Budynek szkoły będzie zamknięty.

Ministerstwo Zdrowia apeluje, by nie traktować tego czasu jako czasu wolnego. To czas kwarantanny naszego społeczeństwa. To czas, który powinniśmy spędzić w domu, by nie zakażać innych.

Prosimy, by zachęcać dziecko do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.

Jeśli  dziecko nie ukończyło 8 lat, przysługuje Państwu zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZUS.

Prosimy o przypominanie dzieciom o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywają.

Prosimy także o śledzenie bieżących komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju.