Kredkobranie

30.09.2019 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji Kredkobranie! Nasi wolontariusze czekają na Was jeszcze jutro (wtorek) od godz. 7:30 do 8:00 na foyer! Dziękujemy za każdy gest pomocy
________
Dzieci i młodzież o polskich korzeniach, mieszkające na terenie dawnych Kresów potrzebują naszej pomocy w postaci przyborów szkolnych, materiałów plastycznych i nowych egzemplarzy lektur szkolnych.

Kredkobranie ma być odpowiedzią na te potrzeby a równocześnie ma pokazać zamieszkującym poza granicami Rzeczypospolitej polskim dzieciom i młodzieży, że ich przyjaciele z „Macierzy” pamiętają o nich i w miarę swoich możliwości chcą im pomóc. Pragniemy aby w tym symbolicznym roku także na twarzach naszych najmłodszych kresowych Rodaków pojawił się uśmiech.

W akcję mogą się włączyć całe szkoły, poszczególne klasy, ale również środowiska i osoby indywidualne. Zebrane dary trafią do polskich szkół i ośrodków edukacyjnych na Litwie, Białorusi i na Ukrainie.