Koncert Kolęd

20.01.2019 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

👉 Schola z parafii M.B. Wspomożenia Wiernych w Dobczycach,
👉 Wolontariat „Lolek” i klasa IIc ze Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Dobczycach
👉 Szkolne Koło Caritas ze Szkoła Podstawowa nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dobczycach serdecznie zapraszają na Koncert Kolęd, który odbędzie się 27 stycznia (niedziela) o godz.17:00 w Kościele pw. M.B. Wspomożenia Wiernych w Dobczycach
Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania!
W czasie koncertu i po każdej Mszy Świętej będzie można złożyć dobrowolne datki na rzecz Ali Dudy – 14 – letniej mieszkanki Lipnika, która walczy o życie. Za każdy gest serdecznie dziękujemy!

Informacje o Alicji:
16 lipca trafiła do Dziecięcego Szpitala Uniwersyteckiego
w Krakowie Prokocimiu. W trakcie pobytu w szpitalu doszło u niej do wstrząsu septycznego i w jego wyniku, do niewydolności wielonarządowej. Od 15 sierpnia dziewczynka przebywa na Oddziale Intensywnej Terapii, podpięta do wielu urządzeń, nie oddycha samodzielnie, nie mówi, ale reaguje emocjonalnie.

Obecnie jej stan jest ciężki, ale stabilny. Według opinii lekarzy trzeba szukać możliwości poszerzonej diagnostyki i usprawniania w specjalistycznych ośrodkach. Rodzice proszą o pomoc w zebraniu funduszy na możliwość przeniesienia jej do Polskiego Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej „VOTUM” w Krakowie, gdzie miesięczna rehabilitacja kosztuje ok. 25 tysięcy złotych. Prawdopodobnie Ala spędzi tam wiele miesięcy, dlatego potrzeby finansowe są duże. W perspektywie potrzebne będzie także dostosowanie domu rodzinnego do potrzeb Ali.