INFORMACJE NA TEMAT „ŚWIĘTA PATRONA”

17.10.2018 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

INFORMACJE NA TEMAT „ŚWIĘTA PATRONA”

Hasło: „Za Jego przykładem…”

Klasy I i II

Konkurs plastyczny – tematyka związana z Janem Pawłem II nawiązująca do hasła: „Za Jego przykładem…” – decyzja wychowawcy klasy, wspólna praca całej klasy – prace oddajemy do 18 października do wychowawców. Prace zostaną zaprezentowane podczas Dnia Patrona.

Klasy IV i V

List do św. Jana Pawła II – format A4, kartka ozdobiona – listy oddane do 18 października – listy oddajemy do wychowawców lub katechetów.

Każdy uczeń klas IV i V pisze list do św. Jana Pawła II ( można napisać wspólnie z rodzicami).

Klasy VII, VIII i gimnazjalne

Konkurs wiedzy o Janie Pawle II. Wytypowane drużyny wychowawcy zgłaszają do 10 października.

Każda klasa wytypuje 3 osobową drużynę. 18 października o godz.1000 – Szkolny konkurs wiedzy o Janie Pawle II – sala konferencyjna. Materiał dostępny: KONKURS

22 PAŹDZIERNIK

– każdy uczeń wykonuje bilecik, który zostanie przymocowany do balonu,

/format wizytówkowy – napisana prośba lub podziękowanie/,

–  balony zostaną wypuszczone w powietrze po apelu

Klasy IV, V, VII, VIII i gimnazjalne

Po Mszy Świętej (zajęcia z wychowawcą)  – przygotowanie gazetki na temat:

kl. IV – „Za Jego przykładem… cieszę się dzieciństwem” – tematyka dzieciństwa Karola Wojtyły oraz jego podejścia do dzieci, matek, rodzin

kl. V- młodość – „Za Jego przykładem… radośnie przeżywam młodość” – tematyka młodości Karola Wojtyły z nawiązaniem do Jego podejścia do młodych ludzi

kl. VII i VIII – kapłaństwo – „Za Jego przykładem… doceniam kapłaństwo” – tematyka powołania Karola Wojtyły z nawiązaniem do tego jak my wybieramy swoje powołanie?

kl. 3a,b,c, – wybór na Stolicę Piotrową – „Za Jego przykładem… doceniam kim jestem” – tematyka wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową z nawiązaniem do docenienia dnia codziennego i tego co nas spotyka.

kl. 3d,e,f,g – Pontyfikat – „Za Jego przykładem… wnoszę w życie naukę Świętych” – tematyka pontyfikatu Jana Pawła i tego co po nim pozostało