I MIEJSCE W TEGOROCZNEJ EDYCJI PROJEKTU „MIEĆ WYOBRAŹNIĘ MIŁOSIERDZIA”

15.05.2019 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

13 maja 2019 r. w Sali Konferencyjnej przy Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie odbyły się rejonowe prezentacje szkół w ramach projektu Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia.

W tym roku wolontariat „Lolek” angażował się w pomoc potrzebującym działając pod hasłem „Za Jego przykładem…” Tegoroczny trud został doceniony. Wolontariusze zajęli I miejsce, a w nagrodę wyruszą na wspólną pielgrzymkę do Rzymu w dniach 1 – 6 czerwca.

Projekt powstał w odpowiedzi na przesłanie Papieża, który apelował podczas ostatniej wizyty w Ojczyźnie, abyśmy „dawali świadectwo miłosierdzia”. Głównym celem projektu jest niesienie pomocy innym, a także uwrażliwienie młodego pokolenia na potrzeby drugiego człowieka, tworzenie trwałych podstaw wolontariatu w małopolskich szkołach oraz przygotowanie młodzieży do społecznego działania na rzecz osób potrzebujących.

Źródło: https://www.idmjp2.pl/index.php/pl/1891-miec-wyobraznie-milosierdzia-rejonowe-prezentacje-szkol-xii-edycja-projektu-2018-19