Festyn zdrowia

17.06.2019 Zobacz wszystkie z kategorii Ogłoszenia

W środę 12 czerwca odbył się ,,SZKOLNY FESTYN ZDROWIA I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ”  oraz Dzień Dziecka zorganizowany przez Radę Rodziców , nauczycieli wychowania fizycznego: Bożenę Korzec – Gunię, Lucynę Sikorę, Agatę Maternę, Tomasza Trojana, Arkadiusza Wyrobę, Piotra Skórę  oraz  klasę 7b z wychowawcą Panią Marzeną Mikołajczyk.

Program festynu był bardzo urozmaicony.  Rozpoczęła go klasa 1c,  2c prezentacją swoich osiągnięć sportowych, teledyskiem z pobytu na zielonej szkole zrealizowanym przez Piotra Skórę  oraz pokazem tanecznym w wykonaniu 2c, przygotowanym przez Katarzynę Matogę. Uczniowie klas I,II uczestniczyli  w wielu atrakcjach przygotowanych przez Radę Rodziców, takich jak: dmuchane zjeżdżalnie, bańki mydlane, wata cukrowa, malowanie twarzy. Nie zabrakło także emocji związanych z rywalizacją sportowa. Wzięli oni udział w szybkościowo – zwinnościowych zawodach. Wśród klas pierwszych,  I miejsce  zdobyła klasa 1a, na miejscu II znalazły  się ex aeguo  klasa II b i II c. Natomiast wśród klas II, I miejsce zdobyła II c, II miejsce II a, III miejsce zajęły  II b  i II d.

Starsi uczniowie natomiast  uczestniczyli w Gali Sportowej, na której podsumowano osiągnięcia sportowe uczniów w roku szkolnym 2018/2019. Mieli możliwość spotkania się z zaproszonymi gośćmi gimnastykiem Jakubem Piwowarskim i Sebastianem Kasprzykiem, który uprawia croos. Było ta dla wszystkich niezapomniane spotkanie, gdyż sportowcy opowiadali  o uprawianych dyscyplinach bardzo fascynująco, odpowiadali na szereg pytań zadawanych przez uczniów, jak również zachęcali do aktywności fizycznej.

Po tych działaniach rozpoczęły się zmagania sportowe. Rozegrano mecz Nauczyciele – Uczniowie (zwycięzcy Szkolnej Ligi Siatkówki, którą organizowała Pani Agata Materna).  Zwycięzcami, po zaciętej walce zostali nauczyciele.

Zorganizowano także turniej ,, Zbijaka” dla klas IV. Zwycięzcom  została klasa IV c oraz rozgrywki koszykówki dla chętnych zespołów z klas VII, VIII. Wśród dziewcząt najlepszy okazała się drużyna klasy 7a,wśród chłopców zespół klasy 8a.

Podczas trwania festynu uczniowie z klasy 7b zorganizowali ,, Kiermasz Zdrowia’’,na którym znalazły się sałatki owocowe, soki , warzywne kanapki  i oczywiście najbardziej  w tym upalnym dniu pożądana  woda. Bardzo dziękujemy wychowawczyni Marzenie Mikołajczyk i dobrze zorganizowanej klasie.

Impreza ta była podsumowaniem programu ,,Trzymaj Formę’’

Gratulujemy wszystkim  zaangażowania i wytrwałości w zmaganiach sportowych życząc dalszych sukcesów!!!